Lenovo K6 Note Root ve TWRP - kesin

NurullahSeven7

Yeni üye
27 Ocak 2019
2
0
istanbul
Merhaba arkadaşlar. Bugün sizlere Lenovo K6 Note Android 7.0 için Root ve Twrp işlemlerini anlatacağım. Dediklerimi aynen uygularsanız başarılı olursunuz. Biliyorum, internette bunun kesin çözümü neredeyse yok gibi. Dediklerimle inşallah başarılı olacaksınız. Not: 7.0'ın altındaki sürümlerde olur mu olmaz mı bilemiyorum, zannımca olur ama garanti vermiyorum.

NOT: LÜTFEN DOSYALARINIZI VE KİŞİLERİNİZİ HER İHTİMALE KARŞI YEDEKLEYİNİZ.
YANLIŞLIK SONUCU OLUŞACAK KUSURLARDAN SORUMLU DEĞİLİM.

BAŞLAYALIM
1. ADIM : GELİŞTİRİCİ SEÇENEKLERİNİ AKTİFLEŞTİRME:
Ayarlara giriyoruz ve en alttan Telefon hakkında kısmına tıklıyoruz. Daha sonra açılan kısımdan "Derleme Numarası" kısmına 5-6 defa seri tıklıyoruz. Ekrana "Tebrikler, artık bir geliştiricisiniz" tarzında bir yazı gelecek. 1. Adımı başardınız demektir. Şimdi diğer adıma geçiyoruz.

2. ADIM: OEM VE HATA AYIKLAMA AÇMA
Tekrar Ayarlara geri dönüyoruz. Telefon hakkında butonunun hemen üstünde "Geliştirici Seçenekleri" diye bir bölüm gelmiş olması gerek, oraya tıklıyoruz. Açılan kısımdan "OEM Kilit Açma" kısmının yanındaki anahtarı aktif hale getiriyoruz. Yine aynı ekranda "USB Hata Ayıklama" Kısmınıda aktif hale getiriyoruz. Tebrikler! 2. adımı da tamamladınız.

3. ADIM: PC'YE LENOVO DRIVER YÜKLEME:
Dosyayı indirin ve Windows yüklü bir bilgisayara kurun. Bu işlem, telefon kapalıyken de bilgisayarın telefonu tanımasını sağlayacaktır. https://drive.google.com/file/d/1MsUZxb4OxB1KuTEZdYVDR3lkLp9_ltDW/view

4. ADIM: BOOTLOADER KALDIRICI İNDİR
Lenovo K6 Note'un diğer telefonlardan biraz daha zor rootlanmasının sebebi Bootloader kilidinin olması. Bu adımda bu kilidi kaldıracağız. Öncelikle dosyayı indirin kurun masaüstüne simge gelecek karışmaması için bir kenara koyun. ilerideki adımlarda lazım olacak. https://drive.google.com/open?id=1BCnPqQNm3AWmAULoH0sejkl0TbYVnxNd

5. ADIM: TWRP KURMA:
ROOT işlemini tamamlamanız için TWRP kurmanız gerek. Bu dosyayıda indirin kalsın, ileride lazım olacak. - Dosyayı bizimle paylaştığı için EyupCnn adlı arkadaşa teşekkürler - https://drive.google.com/open?id=17C2_yR6XVicQy0UcXCQ3TzV5SNG9r8uI

6. ADIM: SUPERSU İNDİR
Yine bu dosyayıda indirin, ve cihazını hafızasına RAR'dan çıkarmadan atın. Lütfen unutmayın.. https://mega.nz/#!XjBAlSyS!A9gr7VhRqcxG7nQXmV7sdTBUgkd5BaxbLlR-V-KUFG0

7. ADIM: BAŞLIYORUZ...
Bilgisayara 3. adımda verdiğim dosyayı kurduktan 4. Adımda verdiğim dosyayı kurun, masaüstüne Minimal ABD and Fastboot adında bir dosya gelecek demiştik, onu açın -yönetici olarak- karşımıza bir siyah ekran yani cmd ekranı çıkacak. Sağlam bir USB kablosuyla mümkünsü herhangi bir markanın orijinal (Samsung, HTC, Sony, Lenovo vs.) telefonunuzu bilgisayara bağlayın. ( Şimdi bir şeyi kontrol etmemiz gerek. Bilgisayardan aygıt yöneticisine girin. Orada " Android Bootloader Interface" tarzında bir yazı varsa ve herhangi bir sorunu gözükmüyorsa tamamdır. Eğer gözükmüyor veya sorunlu ise İlk baştaki Driver yanlış yüklenmiş ya da kablonuzda bir problem var demektir. Yine olmazsa mesaj atın, özelden hallederiz.) Siyah ekrana geri dönüyoruz ve oraya adb reboot bootloader yazın ve enter tuşuna basın. Cihaz ekranında fastboot yazacak. ardından fastboot oem unlock yazın. Bir kaç saniye bekleyin ve sonra cihazın ses açma tuşuna bir kez bastıktan sonra tekrar bilgisayardaki siyah ekrana; fastboot reboot yazın. Cihazınız tekrar fastboot yazacak, ve Lenovo ekranında kalacak..

8. ADIM TWRP Kuralım
Şimdi telefon hala pcye bağlı dursun, hiç bir şekilde çıkarmayın ve 5. Adımda verdiğim RAR dosyasını bir klasöre çıkartın ve şimdilik, geçiçi twrp.bat dosyasını çalıştırın. Herşey otamatik yapılacak ve cihaz TWRP modda olarak açılacaktır. Büyük ihtimalle Rusça olarak açılacaktır. Türkçe yapmak için; YouTube'daki [ame]https://www.youtube.com/watch?v=vxPeYJYsUYU[/ame] videoyu izleyerek yapınız.

9. ADIM ROOT YAPMA

Türkçe Yaptıktan sonra TWRP ana ekranından Yükle diyoruz ve 6. Adımda telefonun hafızasına atmanızı söylediğim dosyayı bulun ve flashlayın. Ardından telefonu yeniden başlatın. HAYIRLI OLSUN. ROOT CHECKER İLE KONTROL EDEBİLİRSİNİZ...!

nayvat09

Yeni üye
5 Kas 2010
2
0
Kolay gelsin,
bende gionee s10 var root ve imei değiştirme yapmak istiyorum yardımlarını bekliyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.