LGS'ye gireceğim bilişim teknolojileri bölümü hakkında bilgi verebilirmisiniz?

w1seco

Yeni üye
2 Mar 2024
7
0
merhaba 3 ay gibi az süre sonunda LGS denen sınava gireceğim yada o bana girecek derslerinde cok basarılı biri değilim OBP puanıyla yani orta öğretin başarı puanıyla öğrenci alan liseleri tercih edeceğim mesleki ve teknik anadolu lisesi var aklımda bilişim teknolojileri bölümüde var ama bu bölüm hakkında çok bir bilgim yok html, css, web tasarlama gibi şeyleri öğretiyolarmış bildiğim üzere 11. sınıfta yaz tatillerinde staj görüyorlarmış sizce tercih etmelimiyim yoksa direkt anadolu lisesinemi gitmeliyim, bilişim öğretmenliği olabilir bilişim teknolojilei dersinde çok başarılı bir öğrenciydim. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Bilişim teknolojileri bölümleri gerçekten iyi, ben de veritabanı programcılığı dalını okudum lisede. Eğer bilgisayara ve yazılıma ilgiliysen anadoludan daha iyi olabilir, tabi senin gelecek hedeflerine göre değişir çünkü 10.sınıftan sonra anadolu lisesindeki kadar ders görmüyorsun yani rakiplerin sendne çok matematik, fen vs. görüyorlar sen o sırada meslek dersleri ve staj yapıyorsun. Eğer çok iyi bir üniversite okumak istiyorsan anadolu da kalıp üni sınavına odaklanman daha iyi olur. Ama çok da iyi bir üniye ihtiyacım yok dershaneye giderim, özel ders alırım gene hallederim ama bir meslek öğreneyim diyorsan kesinlikle meslek lisesini tercih edebilirsin fakat şöyle bir şey var meslek liselerini araştır, oturduğun yerde ki saçma sapan bir liseye gitme en azından eğitim olarak bilinen bir liseyi tercih etmen iyi olur.

w1seco

Yeni üye
2 Mar 2024
7
0
Bilişim teknolojileri bölümleri gerçekten iyi, ben de veritabanı programcılığı dalını okudum lisede. Eğer bilgisayara ve yazılıma ilgiliysen anadoludan daha iyi olabilir, tabi senin gelecek hedeflerine göre değişir çünkü 10.sınıftan sonra anadolu lisesindeki kadar ders görmüyorsun yani rakiplerin sendne çok matematik, fen vs. görüyorlar sen o sırada meslek dersleri ve staj yapıyorsun. Eğer çok iyi bir üniversite okumak istiyorsan anadolu da kalıp üni sınavına odaklanman daha iyi olur. Ama çok da iyi bir üniye ihtiyacım yok dershaneye giderim, özel ders alırım gene hallederim ama bir meslek öğreneyim diyorsan kesinlikle meslek lisesini tercih edebilirsin fakat şöyle bir şey var meslek liselerini araştır, oturduğun yerde ki saçma sapan bir liseye gitme en azından eğitim olarak bilinen bir liseyi tercih etmen iyi olur.
WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA​
Bu dersin amacı, Web uygulamalarının geliştirilmesinde temel prensiplerden başlayarak(Html) modern web teknolojilere kadar birçok konuyu öğrencilere tanıtmaktır
GRAFİK VE ANİMASYON​
Bu dersin amacı, Öğrenciye internet ortamında çalışabilen grafik ve animasyon programları yazma yeterlilikleri kazandırmaktır.
AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMLERİ​
Açık Kaynak İşletim Sistemleri Dersinin Amacı: Bu derste, açık kaynak kodlu işletim sistemlerin (pardus , Mint vb..) kullanımı ile ilgili yeterliklerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

11.Sınıfta bunları görecekmişim, staj parasıyla kodlama kursu veya dershane mantıklı olabilir ingilizce kursuda olabilir. matemaik hiç anlamıyorum notum 30u geçmiyor,, bilgisayardan telefondan birşeyler üretmek araştırmak yapmak çok hoşuma gidiyor, chatGPT'ye yaptırsam bile birşeyler öğreniyorum bu bölümü secmemin ana sebeplerinden biri bu

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,313
331
Tavsiyem Anadolu lisesi seçmen yazılım öğrenmen için illahi okul okumak gerekmiyor . Diyelim meslek lisesinden mezun oldun üni sınavında ne yapacan çoğu yazılım şirketi üni istiyor

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Tavsiyem Anadolu lisesi seçmen yazılım öğrenmen için illahi okul okumak gerekmiyor . Diyelim meslek lisesinden mezun oldun üni sınavında ne yapacan çoğu yazılım şirketi üni istiyor
Böyle bakılması bana göre yanlış, kendi şirketini kurabilir alternatif olarak dershane veya özel ders alarak sınavı halledebilir ve bir mühendislik okuyabilir. Bu kadar dar açıdan bakmamak lazım hayata bana kalırsa

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
WEB TASARIMI VE PROGRAMLAMA​
Bu dersin amacı, Web uygulamalarının geliştirilmesinde temel prensiplerden başlayarak(Html) modern web teknolojilere kadar birçok konuyu öğrencilere tanıtmaktır
GRAFİK VE ANİMASYON​
Bu dersin amacı, Öğrenciye internet ortamında çalışabilen grafik ve animasyon programları yazma yeterlilikleri kazandırmaktır.
AÇIK KAYNAK İŞLETİM SİSTEMLERİ​
Açık Kaynak İşletim Sistemleri Dersinin Amacı: Bu derste, açık kaynak kodlu işletim sistemlerin (pardus , Mint vb..) kullanımı ile ilgili yeterliklerin kazandırılması amaçlanmaktadır.

11.Sınıfta bunları görecekmişim, staj parasıyla kodlama kursu veya dershane mantıklı olabilir ingilizce kursuda olabilir. matemaik hiç anlamıyorum notum 30u geçmiyor,, bilgisayardan telefondan birşeyler üretmek araştırmak yapmak çok hoşuma gidiyor, chatGPT'ye yaptırsam bile birşeyler öğreniyorum bu bölümü secmemin ana sebeplerinden biri bu
Dediğim gibi eğer özel ders veya dershaneyi karşılayıp da sınava hazırlanabileceksen ben senin yerinde olsam meslek lisesine geçerdim, şöyle de bir alternatifi var meslek lisesinden teknisyen olarak çıkıyorsun ola ki sınavı kazanamadın ya tekrar girersin yada o bir sene içinde teknisyen olarak çalışabilirsin veya memur olabilirsin. Ama anadoludan mezun olup da bir yeri kazanamazsan baya zorlanırsın diye düşünüyorum

S0N4K

Uzman üye
24 Haz 2016
1,267
180
root
Veritabanı programcılığı okudum, okuldan C# ve SQL'i tamamen öğrenerek çıktım üstüne ekledim, üniversiteler tüm dilleri sonuna kadar öğretiyor sanıyosanız baya büyük yanılıyosunuz. Size nasıl öğreneceğinizi göstermekten başka bir şey yapmıyorlar,bir de değişkenler, diziler öğretip bırakıyorlar. Ama bir dille ilgili proje ödevinde her şeyi de istiyorlar, araştırıp da yorum yaparsanız sadece HTML ve CSS öğretilmediğini içinde web tasarım,veritabanı programcılığı, ağ işletmenliği vb. bir ton alt dalının olduğunu da bilirsiniz

siyahkanarya

Yeni üye
7 Tem 2022
9
2
merhaba 3 ay gibi az süre sonunda LGS denen sınava gireceğim yada o bana girecek derslerinde cok basarılı biri değilim OBP puanıyla yani orta öğretin başarı puanıyla öğrenci alan liseleri tercih edeceğim mesleki ve teknik anadolu lisesi var aklımda bilişim teknolojileri bölümüde var ama bu bölüm hakkında çok bir bilgim yok html, css, web tasarlama gibi şeyleri öğretiyolarmış bildiğim üzere 11. sınıfta yaz tatillerinde staj görüyorlarmış sizce tercih etmelimiyim yoksa direkt anadolu lisesinemi gitmeliyim, bilişim öğretmenliği olabilir bilişim teknolojilei dersinde çok başarılı bir öğrenciydim. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
Üniversitede bilişim sektöründen ilerlemeyi düşünüyorsan sana ek puan olarak da, staj ve deneyim olarak da fayda sağlar. Liseyi mesleki ve teknik lisede bilişim teknolojileri bölümünün veri tabanı programcılığı dalında okudum. 11.sınıfta staj görme olayın puanlı sınıfta olmana bağlı. Bölümler seçildiği zaman okuduğun lisenin düzenine göredir bu, 10. ya da 11. sınıfta puanlı ve puansız sınıflar olur Atp ve Amp denilen. Atp sınıfların sayısı genellikle düşük olur, puanlı sınıftır, kendi lisemde benim sınıfımla beraber 2 atp sınıfı vardı, okulun boyutu önemli bu noktada. Atp'ler 11.sınıfı bitirince alanına göre yazın 3 ay staj görüp 12.sınıfta okula her gün geliyorlar. 12.sınıfta meslek dersini ya minimumda alıyorsun ya da almıyorsun. 11.sınıfta ise önceki yıllara göre normal derslerin düşük meslek derslerinin sayısı daha fazla oluyor. Eğer puanlı sınıfa giremez ve Amp olursan, 12.sınıftayken haftanın 2 günü okula gidecek diğer üç günü staj göreceksin, temel derslerinin sayısı daha az olacak 12.sınıfta. İki seçenekte de 9 ve 10.sınıf derslerin dil(almanca vb.) hariç normal bir anadolu lisesi ile aynı olacak, meslek dersleri görmen dışında. Ama 11 ve 12.sınıfta ders olarak farkı daha iyi anlarsın. Benim hedefim tıp fakültesiydi hep, şartlar gereği mesleğe gittim, bana vakit kaybıydı ders olarak, yine de yazılım vakit kaybı değil. Farklı bir bölüm hedefliyorsan anadolu lisesine git derim, ama bilişim ile yürürüm diyorsan başta da dediğim gibi, adına yararlı olacaktır tercih etmen. Okulunu iyice inceleyip seçmende de fayda var. Umarım gönlünce olur

Son düzenleme:

BlackDynamite

Katılımcı Üye
7 Kas 2023
824
315
ben geçen seni mezun oldum bilisim den web tasarım diploma al önemli dursun bi kösede is yeri açma belgesi alıyon bide web tasarım diploma yurdısında meslek liseleri diplomaları geçiyor bazı yerlerde önemli yani ama söyle diyim bizim sınıfta pek ilgilenen yoktu azdı 25 kisiydik 5 kisi ilgileniyoduk öyle diyim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.