Link İle Siteye Giren Her Sistemi Ele Geçirmek Mümkün Mü?

Axuila

Üye
26 Kas 2020
117
19
Arkadaşlar atıl samancıoğlunun derslerinde bir konu var site kuruyor siteye oyun kuruyor ve beef falan yapıyor siteye giren her sistemi ele geçirebiliyor böyle bir şey mümkün mü ?

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,492
660
Türkiye Cumhuriyeti
Arkadaşlar atıl samancıoğlunun derslerinde bir konu var site kuruyor siteye oyun kuruyor ve beef falan yapıyor siteye giren her sistemi ele geçirebiliyor böyle bir şey mümkün mü ?
Merhaba Axuila,

Herhangi bir buton tıklaması, indirme veya izin verme durumu söz konusu değilse bir web sitesini girip tüm sistemin ele geçirilmesi çok mümkün bir durum gibi gözükmüyor, eksik veya yanlış bir anlatım söz konusu olabilir..

İyi Forumlar...

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,325
4,806
Zaten izlediğin sitede örneklerle anlatıyor, mümkün olup olmadığını oradan görmedin mi?
Ayrıca o eğitimde gördüklerini kendinde yapıp doğruluğunu test edebilirsin.
Soruna gelecek olursak. O eğitimde gösterilen program bazı işlevleri yerine getirmiyordu diye hatırlıyorum. Ancak başlangıç seviyesi için kullanılabilir.

Axuila

Üye
26 Kas 2020
117
19
Zaten izlediğin sitede örneklerle anlatıyor, mümkün olup olmadığını oradan görmedin mi?
Ayrıca o eğitimde gördüklerini kendinde yapıp doğruluğunu test edebilirsin.
Soruna gelecek olursak. O eğitimde gösterilen program bazı işlevleri yerine getirmiyordu diye hatırlıyorum. Ancak başlangıç seviyesi için kullanılabilir.
dostum eğitimi izlemedim başlığı görünce işe yarayıp yaramadığını merak ettim ve tam anlamadığım için sorma gereksinimi duydum, ayrıca siteye de sordum aynı şekilde

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.