Linux 4 Sürümü İnsanlığın Sonunu Getirir mi ?

Oğuz~#>

Kıdemli Üye
5 Tem 2009
4,772
17
Bursa
Linus Torvalds geride bıraktığımız ay Linux 4.0 sürümünü duyurdu. Şu an kernel.org sitesine bakıldığında 22 Mart 2015 tarihinde 4.0-rc5 sürümünün kernel arşivlerine girdiğini de görüyoruz.
“Peki başlık ne alaka?” derseniz, konuyla alakalı olarak aşağıdaki resim dolaşıyor internette:

İzlemeyen var mıdır bilmiyorum ama T-800, Terminator film serisinde Arnold Schwarzenegger’ın canlandırdığı katil robotun modeli. Bu ekran görüntüsü hangi Terminator filminden alınmış bilmiyorum ancak görünüşe göre gelecekte (hatta Torvalds’ın 4.0’ı duyurmasıyla korkarım zannettiğimizden daha da yakın bir gelecekte) insan-makine savaşlarında makinelerin işletim sistemi olarak Linux 4.1.15 çekirdeği çalışıyor olacak

cnpltsrtn

Yeni üye
30 Haz 2015
24
0
İstanbul
bende ilk okuduğumda biraz komik geldi ama internetten araştırdığınız zaman yapay zeka üzerinde çalışmalar aşırı hızda devam ediyor yani insan-makine savaşlarının olma olasılığı çok yüksesk ama çekirdeği linüx mü olur yakın bi zamandamı olur orasını bilemiyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.