Linux Eğitimi,Kali-Ubuntu

athnsyr20

Yeni üye
5 Mar 2016
22
0
Arkadaşlar Linux'un Ubuntu dağıtımı için eğitim linkleriniz var mı sizce Kali Linux mu kullanayım Ubuntu mu?

egeklan

Katılımcı Üye
19 Eki 2012
961
1
Bu sana kalmış. Kali pen. test araçları ile beraber geldiği için tercih edilir fakat genel kullanım için ubuntu daha uygun olur. Ama bana göre en güzel Linux her zaman Mint'tir ve öylede kalacaktır. Forumda eğitim setleri var linux bölümünde bulabilirsin.

DarknessGuardian

Katılımcı Üye
29 Ağu 2015
728
0
İngilizcen varsa Wonder How To sitesindeki - BU SERİYİ öneririm. Linkteki sadece part 1. Yanılmıyorsam 29 part falan var. Ancak ingilizcesi çok kolay değil haberin olsun.

Edit: Backtrack üzerinden anlatıyor ancak hemen hemen her şey Kali ile aynı. Ben 10. parta kadar geldim bir sıkıntı çıkmadı.

nyeancat

Üye
13 Eki 2015
56
1
İngilizcen varsa Wonder How To sitesindeki - BU SERİYİ öneririm. Linkteki sadece part 1. Yanılmıyorsam 29 part falan var. Ancak ingilizcesi çok kolay değil haberin olsun.

Edit: Backtrack üzerinden anlatıyor ancak hemen hemen her şey Kali ile aynı. Ben 10. parta kadar geldim bir sıkıntı çıkmadı.

Hocam aynı siteyi geçen gün keşfettim ama ismi unutmuştum şu an tekrar gördüm ve bayağı sevindim ya teşekkürler :yo:yo

athnsyr20

Yeni üye
5 Mar 2016
22
0

Jaganvir

Katılımcı Üye
26 Ara 2015
292
1
stalker
ilk defa linux' a geçeceksen linux mint öneririm. Ama deneyimli isen kesinlikle arch linux öneririm. Bence en güçlü ve kişiselleştirilebilen dağıtım arch linux' dur. Üşenmiyeceksen kali linux kurmayıp daha güçlü bir linux kurup kalide ki araçları, yüklediğin linux' a kurabilirsin.

DarkmeteR

Katılımcı Üye
31 Ocak 2015
508
0
Eskişehir
Dostum kali linux kur sonra appilication serisinden bir tanesini gözün kapalı seç ve ıceveasel amcadan bir arama yap onun nasıl kullanıldıgına bak belki bulabılırsın vıdeoluda cıkıyor bazen :D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.