Linux İşletim Sistemi

kNeJ

Yeni üye
17 Ocak 2019
17
3
İzmir
Selam. Şu anda kullanmış olduğum işletim sistemi Windows 11

Sistemden memnunum fakat kullanmak istediğim bazı şeyler var.
Linux işletim sistemi kurmam gerekiyor. Bunun için harici bir disk aldım. (SSD)

Linux'un hangi sürümünü kurmalıyım, hangisi daha rahat olur, hangi sürümün ne gibi
artı yanları olur ne ayrıcalıkları olur bilmek istiyorum.

İyi forumlar.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
Selam. Şu anda kullanmış olduğum işletim sistemi Windows 11

Sistemden memnunum fakat kullanmak istediğim bazı şeyler var.
Linux işletim sistemi kurmam gerekiyor. Bunun için harici bir disk aldım. (SSD)

Linux'un hangi sürümünü kurmalıyım, hangisi daha rahat olur, hangi sürümün ne gibi
artı yanları olur ne ayrıcalıkları olur bilmek istiyorum.

İyi forumlar.
pardus,ubuntu,manjaro,linux mint hangisini seversen onu kur.

salvatorS

Üye
20 Kas 2023
81
36
darkWeb
Pardus daha yolun başında ubuntu'ya yol ver kendisinin takma adı bugbuntu bug dolu zorin os komple geç sözde openSource ekosisteminde lakin tema için pro versiyon papel istiyor, arch linux var oda başlangıç için tavsiye edemem, benim sistemim şuan LİNUX MİNT iki yıldır aktif kullanıyorum topluluğu çok fazla mağazası dolu dolu gerekli olan neredeyse bütün uygulamalar kurulu geliyor

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,533
876
Pardus daha yolun başında ubuntu'ya yol ver kendisinin takma adı bugbuntu bug dolu zorin os komple geç sözde openSource ekosisteminde lakin tema için pro versiyon papel istiyor, arch linux var oda başlangıç için tavsiye edemem, benim sistemim şuan LİNUX MİNT iki yıldır aktif kullanıyorum topluluğu çok fazla mağazası dolu dolu gerekli olan neredeyse bütün uygulamalar kurulu geliyor
ubuntuyu uzun yıllardır kullanıyorum bir bug görmedim.

yuathay

Katılımcı Üye
7 Mar 2023
377
180
Gitti
eğer linuxda çok fazla tool kullanmayacaksan linux mint onerebilirim denediklerim içinde bi o kasmadi istediğin aracı kurarsın içine bence en kullanışlısı mint

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.