Çözüldü Linux Kali - Wifi Sorunu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

darkstart

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
535
0
kernel_panic
Merhaba herkese,
Linux kurdum ama wifi falan gözükmüyordu, sonra hatirlamadığım bi videoda şu dosyayı indirip kurmam söyledi denedim,
wlan0 wlan1 adında 2 adet wifi çıktı sağ üst köşede ama ikisine de tıkladığımda searching diyor wifiler gözükmüyor.

Bu indirdiğim dosya( kurduktan sonra wlan0 wlan1 diye 2 wifi geldi ama ikisi de çalışmıyor
Yani Windows10 a geçtiğimde sorunsuz giriyorum internete ama Linux'da olmuyor.

Bilen arkadaşlar bi el atarsa çok iyi olur nasıl halledicem ben ya.

Bu da kali live bottaki hali

Burda hiç gözükmüyor ama live diyedir.
Yardım bekliyorum arkadaşlar
:kızgın:kızgın

Moderatör tarafında düzenlendi:

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4
Cevap: Linux Kali - Wifi Sorunu 😥

Sil o işletim sistemini, ubuntu 16.4 kur veya git backbox kur veya git mint kur.

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,451
630

Bu video izleyerek uygulayıp dener misiniz lütfen;

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=lDjcHCKw-g4[/ame]

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5

darkstart
Dostum o hata bende vardı şöyle düzelttim virtualbox kullanmaya başladım sanallaştırma hatası aldım sonra o hatayı düzelttim virtualbox indirirken bir dosya indirdim alta bırakıyorum virtual kullanmanı tavsiye ederim bir sıkıntın olursa yaz.

Kendi sitesine girdiğinde bu dosyayı indir ve virtual ekle;

https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

VirtualBox 6.1.4 Oracle VM VirtualBox Extension Pack

darkstart

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
535
0
kernel_panic

service network-manager restart

kodunu çalıştırmayı denermsn

https://www.youtube.com/watch?v=lDjcHCKw-g4

Merhaba hepsini denedim ama olmuyor. Video gönderiyorum.
[ame]https://vimeo.com/405019371[/ame]

Kafıye yiyecem yakında nasıl olmuyor ya, Win10 da istediğim gibi giriyorum. Nedenini bulamıyorum ki sonucunu bulayım.

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
864
1

Şu komutun çıktısını alabilir miyiz?
Kod:
sudo dmesg | grep -i firmware

Son düzenleme:

darkstart

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
535
0
kernel_panic

DeSTuRSuZz_

Kıdemli Üye
10 Ara 2015
3,577
4

ubuntu ne dostum kali ve parrot os kullanmasını tavsiye derim kablolu bağlantı kurabilir ve ya sorununu çözerse bunlar en iyisidir
zaten bunun için donanmışlar

Söylediğin dağıtımlar hiç bir şey bilmeyen için karmaşık gelir, zaten arkadaş linux kullanmamış boş bir dağıtım kullanıp kullanmayı öğrenmeyi kolaylaştırabilir. Dağıtım ile ilgili problemler olduğunda da kali kısıtlı çözüm sunan bir dağıtım, oysa ubuntu için sınırsız forum postu bulunmakta.

darkstart

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
535
0
kernel_panic

Söylediğin dağıtımlar hiç bir şey bilmeyen için karmaşık gelir, zaten arkadaş linux kullanmamış boş bir dağıtım kullanıp kullanmayı öğrenmeyi kolaylaştırabilir. Dağıtım ile ilgili problemler olduğunda da kali kısıtlı çözüm sunan bir dağıtım, oysa ubuntu için sınırsız forum postu bulunmakta.

ubuntu ne dostum kali ve parrot os kullanmasını tavsiye derim kablolu bağlantı kurabilir ve ya sorununu çözerse bunlar en iyisidir
zaten bunun için donanmışlar

Kod:

hocam silip tekrar Bi Kurulum yapamadı denedinizmi

Arkadaşlar ben Kali'yi önceden sanal makina olarak kurdum ve sorunsuz wifi kullanıyordum. Şimdi dual boot olarak kullanıyorum muhtemelen bu yüzden hata alıyorum. Tavsiyelerinizi dinliyorum ama ortada bir sorun var bu sorunu çözmek yerine kaçıp başka işletetim sistemi kurmak ve ya sürüm değiştirmek kolay.
Bu sorunu tek ben yaşamadım ve tek ben yaşamayacağım bu forumda, bilen arkadaşlar illa ki var ama yardımcı olmayıp geçip gidiyorlar. Sadece sorunu çözmeyi bilenler yardımcı olursa daha faydalı olur hepimiz için, mint ubuntu parrot, bunları ben de biliyorum tahmin edersiniz, ama ortada bi sorun var ve ben kaçıp bırakıp gidemem.
Lütfen bilenler yardımcı olsun ve sorunu çözdüğümüzde ben de bir video çekip forumda paylaşayım ilerde tekrar birileri bu sorunu yaşayacak sonuçta.

darkstart

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
535
0
kernel_panic

Evet arkadaşlar çözümü buldum saat gece 3 oldu, çözüme tam olmasa bile yardımcı olan bu arkadaşlara teşekkür ederim en azından destek olmaya çalıştılar.
Bir de bu 2 gün boyunca bazı arkadaşlara hem kırıldım hem de onların haline üzüldüm. Öncelikle bazı arkadaşlar burda kendi sorun çözemediği için gelip bana yok işletim sistemi değiştir yok sıfirdan kur diye söylendiler. Çünkü kendileri sorun çözemeyip herkesi de kendi gibi sanıyorlar, bu arkadaşlara üzüldüm gerçekten.
Bazı arkadaşlar yardımcı olmadan görüp geçti onlara da kırıldım.
Diğer arkadaşlar da şaşkınım, yahu ortada bir sorun var ve çözülmesi gerekir. (sanki biz bilmiyoruz Sanal Makineye geçmesini, Mint kurmasını ya da başka dağıtımlar). Yani sorundan kaçarak bu iş olmaz kolay yolu seçip vazgeçiyorsunuz hemen.

Yarın sorunun devamını detaylı anlatabilirim.
Adminler konuyu kapatabilirsiniz

Arkadaşlar yardımcı olmaya çalıştınız siz de, teşekkürler tekrar.
Kod:
apt install b43
Komutunu deneyebilir misiniz? Çıktısını buraya atın.

service network-manager restart

kodunu çalıştırmayı denermsn

https://www.youtube.com/watch?v=lDjcHCKw-g4

darkstart
Dostum o hata bende vardı şöyle düzelttim virtualbox kullanmaya başladım sanallaştırma hatası aldım sonra o hatayı düzelttim virtualbox indirirken bir dosya indirdim alta bırakıyorum virtual kullanmanı tavsiye ederim bir sıkıntın olursa yaz.

Kendi sitesine girdiğinde bu dosyayı indir ve virtual ekle;

https://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

VirtualBox 6.1.4 Oracle VM VirtualBox Extension Pack
Hocam boşa silmişsin elbet bi çözümü vardır.

hocam silip tekrar Bi Kurulum yapamadı denedinizmi

Kod:

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.