Linux KDE Neon da başlangıçta parole isteme ayarı

bluehacc

Üye
2 Tem 2015
96
4
Yazılım öğrenmeye başladığım şu günlerde linux kullanmaya karar verdim, ilerde keşke zamanında öğrenseydim dememek için yükledim. İngilizcemi geliştirmek için ingilizce kurdum ve başlıkta bahsettiğim ayarı bulamıyorum. PC açıldığında parola sormasını istiyorum. Yardımcı olur musunuz ?

Tyrone

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,337
24
617
Kamino
Merhabalar;
  1. Masaüstünde "K" logo simgesine tıklayın ve "Yönetici Ayarları" seçeneğini seçin.
  2. "Güvenlik ve Güvenlik" sekmesini seçin.
  3. "Giriş" sekmesini seçin.
  4. "Giriş Şifresi Gerektir" seçeneğini açın ve "Her Zaman" seçeneğini seçin.
  5. Ayarları kaydetmek için "Tamam" düğmesine tıklayın.
Bu ayarı yaptıktan sonra, sistem her yeniden başlatıldığında parola isteme ekranı görüntülenecektir.

daggez

Junior Hunter / Malware Assistant Developer
5 Eyl 2022
323
8
114
Yazılım öğrenmeye başladığım şu günlerde linux kullanmaya karar verdim, ilerde keşke zamanında öğrenseydim dememek için yükledim. İngilizcemi geliştirmek için ingilizce kurdum ve başlıkta bahsettiğim ayarı bulamıyorum. PC açıldığında parola sormasını istiyorum. Yardımcı olur musunuz ?
Merhabalar.
sudo usermod -L <kullanıcı adınız>
Eğer şifreniz yok ise
sudo passwd <şifre>

Kali için
Kali usermod -L <kullanıcı adınız>
Eğer şifreniz yok ise
kali passwd <şifre>
İyi forumlar saygılar.

bluehacc

Üye
2 Tem 2015
96
4
Merhabalar;
  1. Masaüstünde "K" logo simgesine tıklayın ve "Yönetici Ayarları" seçeneğini seçin.
  2. "Güvenlik ve Güvenlik" sekmesini seçin.
  3. "Giriş" sekmesini seçin.
  4. "Giriş Şifresi Gerektir" seçeneğini açın ve "Her Zaman" seçeneğini seçin.
  5. Ayarları kaydetmek için "Tamam" düğmesine tıklayın.
Bu ayarı yaptıktan sonra, sistem her yeniden başlatıldığında parola isteme ekranı görüntülenecektir.
Anlatıığın kali için kde farklı

Çözümü buldum; paneldeki start (başlangıç) tuşuna basıyoruz. System settings "Sistem Ayarları" > Workspace Behavior "Çalışma Alanı (işyeri) davranışı" > Screen Locking "Ekran Kilidi" > Allow unlocking without password for 0 seconds yapın yani parola istemek için 0 saniye bekle demek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.