Linux Python kullanım sırasında çıkan hata

SiberTrojan

Yeni üye
14 Tem 2022
18
2
öncelikle foto eklemeyi yapamadığım için sadece kod hatasını sizle paylaşacağım . linuxa keylogger kurarken sıkıntı yaşadım ama hiçbir yerde çözümünü bulamadım . üst seviye python bilen birisi derdime derman olacaktır çünkü kod hatası küçük bir şey gibi duruyor ama ben bilmiyorum :) .hatkey içindeki dosyaların değiştirilmesi gerekiyor ama hangisi değişecek ben yapamadım

┌──(root㉿kali)-[~/HatKey]
└─# python HatKey.py
Traceback (most recent call last):
File "/root/HatKey/HatKey.py", line 7, in <module>
from Lib import web
File "/root/HatKey/Lib/web/__init__.py", line 14, in <module>
from . import utils, db, net, wsgi, http, webapi, httpserver, debugerror
File "/root/HatKey/Lib/web/debugerror.py", line 14, in <module>
from .template import Template
File "/root/HatKey/Lib/web/template.py", line 59, in <module>
from collections import MutableMapping
ImportError: cannot import name 'MutableMapping' from 'collections' (/usr/lib/python3.10/collections/__init__.py)

hata durumu böyledir şimdiden teşekkürler.

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,472
1,554
Green/Moderasyon
öncelikle foto eklemeyi yapamadığım için sadece kod hatasını sizle paylaşacağım . linuxa keylogger kurarken sıkıntı yaşadım ama hiçbir yerde çözümünü bulamadım . üst seviye python bilen birisi derdime derman olacaktır çünkü kod hatası küçük bir şey gibi duruyor ama ben bilmiyorum :) .hatkey içindeki dosyaların değiştirilmesi gerekiyor ama hangisi değişecek ben yapamadım

└─# python HatKey.py
from Lib import web
ImportError: cannot import name 'MutableMapping' from 'collections' (/usr/lib/python3.10/collections/__init__.py)

Python3 ile çalıştırmayı denedin mi yada kullandığın toolun github ekranına git ve orada nasıl çalıştırılacağına iyi bak ve tekrar dene eksik paket yada dizin olmalı

SiberTrojan

Yeni üye
14 Tem 2022
18
2
Kullandığın tool'da sıkıntı var büyük ihtimal başka bir tool dene istiyorsan yada dediğim gibi tool'un nasıl çalıştırıldığına iyi bir şekilde bak
tool derken hocam ,linuxu virtualbox ile kurdum sonra güncelledim dizin üzerinden en son olarak da hatkey dosyasını githubdan indirdim yine dizin üzerinden .açtım bu hatayı vermişti
biraz acemiyim bu işlerde de anlayamadım

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,472
1,554
Green/Moderasyon
tool derken hocam ,linuxu virtualbox ile kurdum sonra güncelledim dizin üzerinden en son olarak da hatkey dosyasını githubdan indirdim yine dizin üzerinden .açtım bu hatayı vermişti
Tool'dan kast ettiğim github üzerinden indirdiğiniz araç yani keylogger aracı o araç yerine başka bir aktif araç deneyebilirsiniz ama şimdi bende indirdiğiniz aracı bi denicem hatayı çözmeye çalışıcam yeni bir tool bulmanızda fayda var ama..

SiberTrojan

Yeni üye
14 Tem 2022
18
2
Tool'dan kast ettiğim github üzerinden indirdiğiniz araç yani keylogger aracı o araç yerine başka bir aktif araç deneyebilirsiniz ama şimdi bende indirdiğiniz aracı bi denicem hatayı çözmeye çalışıcam yeni bir tool bulmanızda fayda var ama..
yeni tool araştırdım başka hatkey dosyası ama internette bu dosyadan başka dosya bulamadım

Blwe

Uzman üye
17 Şub 2021
1,472
1,554
Green/Moderasyon
Aracı şimdi kendim denedim ilk önce hetkey dosyasına yetki vermeniz gerek chmod +x Hetkey.py komutu ile sonrasına python2 Hetkey.py komutu ile çalıştırmaya deneyin bende oldu sizde de olucaktır.
Hat key keylogger in kali linux bu link'de tool'un nasıl çalıştığını yabancı bir arkadaş göstermiş buradan adımları izleyebilirsin.

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,742
1,093
Evren

└─# python HatKey.py
from Lib import web

"apt-get install python2"
"python2 HatKey.py"
Sırasıyla bu komutları dene.Soru vs sorarsa da hepsine "y" diyebilirsin.

DeathWarrior01

Uzman üye
14 Ocak 2021
1,742
1,093
Evren
hocam keylogger dosyasını oluşturdum fakat amaç bilgisayarın çalışması gerekli sanırım,kendi pcmde açtığımda programda hiçbir hareketlenme olmuyor.linuxa atıp orda açmayı denedim orda da hareketlenme olmadı ,mantığını anlatabilir misiniz ??
Vallahi dostum açık konuşmam gerekirse hiç kullanmadim bu yazılımı.

SiberTrojan

Yeni üye
14 Tem 2022
18
2
Karşı taraftan dosya transferini nasıl alıyorsun .txt uzantılı dosya ile mi yoksa metasploit ile mi
suan windows kendi pcmden .pat ile dosyayı hazırladım fakat kendi windowsumdan da açsam linuxdan da açsam program hareketlenmiyor,deneyecek baska pcde bulamadım suanlık bekliyorum, dedğinize cevap veremem çunku daha başka bir bilgisayara gönderemedim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.