Linux Server Avantajları

T3RMiN4TOR

Kıdemli Üye
19 Haz 2013
4,998
7
İstanbul
Linux Server Avantajları

Stabilite: Linux Server’lar düzenli olarak yeniden başlatma veya bakıma ihtiyaç duymazlar. Sistem kendiliğinden kapatılıncaya veya bir donanım hatası meydana gelinceye dek çalışabilir ve çalışma esnasında güncellemeleri yapılabilir.
Verimlilik: Linux işletim sistemleri ağ ve sunucular üzerinde en yüksek performansla çalışabilirler. Çok fazla kullanıcıyı bünyesinde barındırıp kontrol edebilen Linux yapısı aynı zamanda paralel bağlantılar konusunda da tatminkar yönetim performansı sunmaktadır.
Güvenlik: Linux işletim sistemleri yapısı gereği en yüksek güvenlik önlemlerine sahiptir. Etkili güvenlik duvarları ve dosya izinleri sistemi sunucu ve sunucuda yer alan verilerin daha güvenli kalmasına yardımcı olur.
Ağ: Olağanüstü internet ve ağ yönetimi özelliklerine sahiptir ve bu özellikler çeşitli web uygulamalarıyla da uyumlu olarak kullanılabilmektedir.
Esneklik: Açık kaynak kodlu olması nedeniyle kaynak kodları tüm kullanıcılar tarafından incelenmeye ve değiştirilmeye hazırdır. Kullanıcılar diledikleri gibi kaynak kodlar üzerinde değişiklikler gerçekleştirerek sistemlerini özelleştirebilirler.
Teknik Destek: Linux internet sunucusu dünyasının parlayan yıldızıdır. Her 10 web sunucusundan en az 7’sinin Linux tabanlı olduğunu düşünürsek karşılaştığınız her soruna dair çözüm dokümantasyonu veya geniş gönüllü topluluklar sayesinde size yardım edebilecek birileri bulabilirsiniz.
Çok Yönlülük: Linux aynı anda birçok programı çalıştırabilir ve işlemlerin aksamaksızın devam etmesini sağlayabilir.
Ücretsiz: Yukarıda örneğini verdiğimiz Linux dağıtımları başta olmak üzere internet sunucuları için kullanılan Linux işletim sistemlerinin büyük bir çoğunluğu ücretsizdir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.