Linux Tavsiye

DeusMacaco

Yeni üye
18 Ocak 2021
3
0
Arkadaşlar linuxa geri dönmek istiyorum ama USB 4GB olduğu için imaj dosyasını yazdıramıyorum ama lite de kurasım yok tavsiyeniz var mı ne kurabilirim? (Sanal önermeyin lütfen.)
Daha önceden kullandıklarım : Ubutu, Debian, Arc.

tamam ağa

Uzman üye
7 Haz 2023
1,534
13
876
Arkadaşlar linuxa geri dönmek istiyorum ama USB 4GB olduğu için imaj dosyasını yazdıramıyorum ama lite de kurasım yok tavsiyeniz var mı ne kurabilirim? (Sanal önermeyin lütfen.)
Daha önceden kullandıklarım : Ubutu, Debian, Arc.
Lubuntu önerebilirim iso boyutu 2.7GB eski sürümlerini bulabilirsen 1GB olanıda var.

ayrıca lubuntuyu yakın çevreme sık sık öneriyorum özellikle çok eski model bilgisayarlarda sorunsuz çalışıyor ve virüs sorunu asla yok.

Rebelkan

Blue Team Lider Yrd.
12 Şub 2019
1,882
13
925
Mx Linux işinizi görecektir. 1.5 GB büyüklüğünde Debian ve antiX tabanlı bir sistem. ''Xfce masaüstü'' zayıf donanımlı bilgisayarlarda ve live sistemlerde de sorunsuz çalışır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.