Linux,usbe windows boot etme

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Beyler
Linuxtayım ve usbe windows 10 boot etmek istiyorum.
Ama şöyle bir sıkıntı var.
Benim usb 5mb gösteriyordu onu bir windowstan programla halletmiştim ama şuanda linuxtayım yani o programı kullanamam.
Wİne ile kullanırım da programın adını bilmiyorum.
Yani kısacası linuxtan , usbe windows 10 nasıl boot ederim?

MRRE

Üye
1 Tem 2018
156
19
hepsinde var mı bilmiyorum ama linux mintte arama yerine usb writer ya da image writer yazarsanız gui ile kolayca flasha boot edebilirsiniz. Bu arada wine ile kullanacağın programın adı rufus olabilir ama rufus wine ile çalışmıyor.

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
hepsinde var mı bilmiyorum ama linux mintte arama yerine usb writer ya da image writer yazarsanız gui ile kolayca flasha boot edebilirsiniz. Bu arada wine ile kullanacağın programın adı rufus olabilir ama rufus wine ile çalışmıyor.

Yok usb liver mı neydi adı.

Beyler yeni sorunumuz var.
Wİndows 10 boot etcemya usbe.
Windows 10 iso nasıl indircem?
İnternetten baktığımda hepsi exe dosyası ve ordan indiriliyor iso.
Ama ben linuxtayım ve wine ile uğraşmak istemiyorum.
Var mıdır güvenilir windows 10 iso sitesi?

Mapzilla

Adanmış Üye
23 Eyl 2016
7,205
13
Yok usb liver mı neydi adı.

Beyler yeni sorunumuz var.
Wİndows 10 boot etcemya usbe.
Windows 10 iso nasıl indircem?
İnternetten baktığımda hepsi exe dosyası ve ordan indiriliyor iso.
Ama ben linuxtayım ve wine ile uğraşmak istemiyorum.
Var mıdır güvenilir windows 10 iso sitesi?

woeusb var GNU/Linux'da, onu kullanabilirsiniz. Bu arada Warez sitelerinde ISO bulabilirsiniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.