Linux'ta Angry İp Scanner Kullanımı/CYANİD

CYANİD1

Katılımcı Üye
29 Ocak 2015
979
2
24
Nereye
Merhaba değerli forum üyeleri bugün sizlere angry ip scanner ile neler yapılabileceğini göstermeye calışacağım

Angry İp Scanner Nedir​

Angry İp Scanner Programı Linux Tabanlı Ve Vindows tabanlı olarak kullanılabilmektedir bu program sizin belirlediğiniz ip aralığındaki ipleri tarar ve size o ip deki açık portlar ip adresine erişim var mı yokmu gibi özellikleri öğrenmenize yardımcı olur

Angry İp Scanner Kullanımı

Kullanıma geçmeden önce shodan hakkında bilgi almak için BURAYA tıklayarak önceden açmış oldugum konuya göz atabilrsiniz

1)Kali Linux'u açın ve mozillaya girip shodanı açın

oWBUcC.jpg

2)Sonrasında Arama Kısmına Hacklemek İstediğiniz sistemin ismini yazın (Örn:Ben Router Yazdım)

BqMdDy.jpg

3)Örneğin Ben Burda Görünen Bir İp adresini Taratacagım bunu kopyaladım

Not:Eğer İp adresi cıkmaz da isim cıkarsa shodan a kayıt olunuz ve diğer sayfalara geçiniz kayıt olmadıgınız takdirde diğer sayfaya geçmeyecektir

4)Şimdi Buraya Gelerek Angry İp scannerı açın

ZMeqJP.jpg

[ame="https://www.youtube.com/watch?v=7uyfcijqOqc"]BURAYA[/ame]Not:Eğer Linux Ta bu program yoksa bu video size yardımcı olacaktır

5)Sonrasında ip aralığı yazan yerin yanındaki ayarlar sekmesine tıklayarak portlar kısmına geliniz ve portları aşşağıdaki gibi ayarlayınız ve tamama basınız

71pCnz.jpg

6)Sonrasında Ayarlar sekmesinin altında bulunan felchter yazan 3 çizgiye tıklayın ve sağ tarafta bulunan web belirle seçeneğini sol tarafa alın bu size ip hakkında bilgiler verecektir

jkIsSv.jpg

7)Şimdi İse Başta kopyaladığınız ip adresini sol tarafta ip aralığı ve sağ tarafta git yazan metin kısmına yapıştırın ve ip yi alttaki resimdeki gibi düzenleyin sondan bir önceki noktadaki yazan kısmı 3 veya 4 artırın örnek olarak aşşağıdaki fotoya bakabilirsiniz

Fc3M0p.png

8)Başlata Basın ve tarama tamamlanana kdar bekleyin tarama bitince böyle bi ekran gelicek gelen bu ekranda tamama basın

1XSKXI.jpg

9)Yeşil Olan ip adreslerini kopyalayıp mozilla ya yapıştırın ve enter a basın

10)Sizin Karşınıza kullanıcı adı ve şifre diye bi ekran gelirse Örneğin bende modem markası geldi ve aşağıdaki gibi bir şey yaptım biraz uzun sürer bi şeyi hacklemeniz ama denemekten bıkmayın

EO49Yz.jpg

Bu Şekilde Birçok Sistemi Hackleyebilirsiniz Ben router dan örnek verdim siz farklı şeyler yapabilirsiniz

Beğendiyseniz bir teşekkür ederseniz sevinirim​

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.