Mac Adresi Değiştirmek #Enigma Kulübü // atmaca7887

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Arkadaşlar mac adresi nedir ondan ilk olarak başlayalım.Mac adresi (fiziksel adresde diyebiliriz ) ağ kartımızın kimliğidir.Mesela bir wi-fi ye wps atak yaparsak bizi bir süre sonra engeller. Ama göstereceğim program ile kapansa bile biz kimliğimizi değiştirerek yeniden atak yapabiliriz.Kendi mac adresimimizi
QJQ4Cz.png

Windows da
Kod:
getmac
ile öğrenebiliriz.
sLLHgY.png

QJQ4Cz.png

Linux sistemlerde ise
Kod:
ifconfig
KWWG3F.gif

komutu ile öğrenebiliriz.Gelelim mac adresimizi değiştirmeye:
QJQ4Cz.png

Linux:
İlk baş uygulamamız vereceğim komut ile kuralım.
Kod:
sudo apt-get install macchanger
Programı yükleyin yukarıda bahsettiğim yöntem ile mac adresiniz adını öğrenin.
macchanger1.png

Ratgeleme mac adresi atamak istiyorsanız (bencede böyle yapın) aşağıdaki kodları terimale sırayla yapıştırın.
Kod:
sudo ifconfig (ağ kartınız) down
Kod:
sudo macchanger -r (ağ kartınız)
Kod:
sudo ifconfig (ağ kartınız) up
macchanger2.png

QJQ4Cz.png

Ve rastgele mac adresi atamış olduk eğer istediğiniz mac adresini istiyorsanız terimnale
Kod:
sudo ifconfig (ağ kartınız) down
Kod:
 sudo macchanger -l | grep "( Ağ Kartı Markası tırkanlar olacak ama parantez olmuyacak)"
macchanger3.png

Kaynakta toshiba vardı bende ordan devam ettim.Yeşil kare içindeki mac adreslerinden birini seçip sistemde tanımlıyoruz.
Kod:
sudo macchanger -m 00:1c:7e:2e:4c:oc (Ağ kartı adı)
00:1c:7e komutunu seçip ekledikten sonra 3 dize daha yazmamız gerekiyor.Yazdıktan sonra enterlayıp bekliyoruz.
macchanger4.png

Ve bu ekran gelince komutu enterlayıp işlemi bitiriyoruz.
Kod:
sudo ifconfig (ağ kartınız)  up
QJQ4Cz.png

Windows:
aygit-yoneticisi.png

Windows 10’da MAC adresinizi değiştirmek istiyorsanız öncelikle, Başlat menüsüne “Aygıt Yöneticisi” yazıyoruz. Açılan pencerede Ağ Bağdaştırıcıları bölümünü göreceksiniz. Menüyü genişletiyoruz ve değiştirmek istediğimiz ağ adaptörüne sağ tıklayarak Özellikler diyoruz.
ag-adresi.png

Özellikler penceresinin üst menüsünde bulunan Gelişmiş’e tıklıyoruz ve aşağıdaki listeden Ağ Adresi seçeneğine tıklıyoruz. Ağ Adresi seçeneğine tıkladığınızda hemen sağ tarafta beliren Değer bölümüne yeni MAC adresini yazıyoruz ve ardından Tamam butonuna basarak değişiklikleri uyguluyoruz.Ve en sonunda windowsda mac adresini öğrenmemizi sağlayan komut ile değişik olmuş mu diye bakıyoruz.Ve işlem bitti.
QJQ4Cz.png

Ve bir konunun daha sonuna geliyoruz.
Saygılarımla; Enigma Kulübünü Üyesi atmaca7887
QJQ4Cz.png

giphy.gif

QJQ4Cz.png

WJURz7.png

ZuL-RaA

Kadim Üye
9 Ara 2017
5,550
837
Semerkant
Emeğinize sağlık, teşekkürler.

Elinize sağlık

Ellerine sağlık.

Teşekkürler.

3 4 5 6 da site reklama girer hocam elinize sağlık ama ginede

Ama ben reklam yapmıyorum kullacaksanız kullanmanız için bırakıyorum.Ve site benim değil.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.