Macbook mu Laptop mu

9 Ara 2017
73
0
Yazılım Mühendisi 1.sınıf öğrencisi olarak beni uzun bir süre götürecek, şarjı uzun bir süre dayanacak ve çoğu yerde kod yazabileceğim bir bilgisayara ihtiyacım var. Bütçe olarak paramı biriktirdiğim için bütçem baya var.
Sizce Macbook mu almalıyım yoksa normal Windows laptop mu ?
Macbook alsam yazamayacağım yada yazarken zorlanacağım diller var mı varsa neler ?

HeavenlyGazi54

Yeni üye
15 Tem 2019
2
0
Aslında bende seninle aynı durumdayım. Bende çok uzun arastirmalar sonucu macbook'a karar verdim. Stabilite, sarj ömrü, urun kalitesi olarak piyasada en basini cekiyorlar. Windows kullanmak istiyorsanda 16gb ram ve 512 gb spesifikasyonla almani tavsiye ederim.(Ben bu şekilde alicagim)

Licky

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
284
5
Eğer Sadece Yazılım İle Alakalı İş İçin Arıyorsan Macbook Alabilirsin Ama İşin İçine Sosyal İşlerini , Oyun V.b Katacaksan Laptop Almanı Tavsiye Ederim. Ben De Bu Sene Hazırlanıyorum Üniversite'ye Monster Notebook Aldım Şuan Memnunum Performans Açısından Java Ve Kotlin İle De Uğraşıyorum Ultra Fan Olduğu İçin Pc Yi Isıtamıyor Çok İşime Yarıyor.

CH4M3

Uzman üye
19 Ağu 2017
1,926
16
php island
Şuan macbook air 2017 kullanıyorum. Aşırı memnunum. Stabil olması, şarjın uzuun süre gitmesi, performansı olsun kod yazarken beni hiç darda zorda bırakmıyor. Windows olan laptoptan kod yazarken hayır gelmez, ya çöker crash verir, güncellemesidir, her güncelleme sonrası bilgisayarın düşen performansıdır gibi bir sürü problem var. Mac alıyorsun kafan rahat... Normal Laptop alacaksan da Asus vivobook falan bak ve windows yerine linux kerneli kullan.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.