Macbook Pro için yeni ekran kartı seçeneği!

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,149
1
Bakü
macbook-pro-icin-yeni-ekran-karti-secenegi.jpg


Apple’ın en gözde modellerinden olan MacBook Pro, ekran kartı modeli için yeni bir seçeneğe sahip oldu. Daha önceden de modelin ekran kartı için yükseltme işlemi yapılabiliyordu. Ek ücretle yapılan yükseltme için en üst model değişmiş oldu.

Öte yandan Mac Pro da SSD tarafında yeni bir seçeneğe kavuştu. Depolama alanı için yapılan değişiklik, fiyatıyla dikkatleri üzerine toplayan MacPro’nun, çok daha fazla depolama alanına sahip olmasına yarayacak.

MacBook Pro ekran kartı içi yeni seçenek
Apple’ın en güçlü modellerinden biri olan 16 inç ekranlı model için firma bir yeniliğe gitti. Modeli satın almak isteyen kullanıcıların farklı donanım seçeneklerine sahip olduğunu biliniyordu. Artık ekran kartı modellerinde artık kullanıcılara, AMD Radeon Pro 5600M seçeneği de sunulacak. Bu modelin, bir önceki üst model olan AMD Radeon Pro 5500M’den yüzde 75 daha hızlı olduğu söyleniyor.

MacBook Pro ekran kartı seçeneği için yeni gelen AMD Radeon 5600M özelliklerinde 8 GB HBM2 belleğe sahip olduğu yazıyor. Bu ekran kartını satın aldığı MacBook Pro’da kullanmak isteyen kullanıcıların, 5.888 TL ek ödeme yapması gerekiyor.

Daha önceden modelde ucuzdan pahalıya sırasıyla 4 GB AMD Radeon Pro 5300M, 4 GB AMD Radeon Pro 5500M ve 8 GB AMD Radeon Pro 5500M modelleri bulunuyordu. Bu modellerin ilki standart olarak MacBook Pro’da yer alırken, diğer iki model için sırasıyla 736 TL ve 1472 TL ek ödeme gerekiyor.

macbook-pro-icin-yeni-ekran-karti-secenegi-2.jpg


Mac Pro SSD depolaması artırıldı
Bununla birlikte güçlü bir diğer model olan Mac Pro için de SSD depolama kısmında yenilik getirildi. Daha önceden 4 TB’a kadar SSD depolamaya sahip olabilen model artık 8 TB SSD depolamayı kullanıcılara sunacak. Bu depolama seçeneği için 20.800 TL ek ödeme yapmak gerekiyor. Bu modelde standart olarak 256 GB SSD depolama bulunuyor.

Kaynak
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.