macOS Big Sur güncellemesi alacak Mac modelleri

Laurange

Kıdemli Üye
22 Ağu 2017
3,149
1
Bakü
Apple çevrimiçi olarak düzenlediği geliştiriciler konferansı WWDC 2020 ile birlikte yeni macOS Big Sur 11 işletim sistemi sürümünü de resmi olarak tanıtmış oldu. Hemen sonrasında ise macOS Big Sur güncellemesi alacak Mac modelleri, Apple tarafından resmi olarak açıklandı. Daha önceki güncellemelerde olduğu gibi Apple, bu defa da oldukça geniş bir ürün kapsamı sunmaya hazırlanıyor. Birçok Mac kullanıcısı, yeni versiyona ücretsiz bir şekilde geçiş yapabilecek.

macOS Big Sur güncellemesi alacak modellerin listesi yayınlandı
Yeni güncellemeyi alacak modelleri MacBook, MacBook Air, MacBook Pro, iMac, iMac Pro, Mac mini ve Mac Pro için farklı farklı yayınlanan liste üzerinde göstermek mümkün oluyor. İlk olarak MacBook modelleri ile başlamak gerekirse, listeler aşağıdaki gibi bir araya geliyor.

macos-big-sur-guncellemesi-alacak-mac-modelleri-1-768x432.jpg


macOS Big Sur güncellemesi alacak MacBook modelleri
2015 ve sonrası MacBook modelleri
2013 ve sonrası MacBook Air modelleri
2013 ve sonrası MacBook Pro modelleri
macOS Big Sur güncellemesi alacak iMac modelleri
2014 ve sonrası iMac modelleri
2017 ve sonrası iMac Pro modelleri
Bunların dışında 2014 ve sonrası Mac mini ve 2013 ve sonrası Mac Pro modelleri de Apple’ın yeni güncellemesini alacak diğer ürünler arasına kendine yer buluyor.

Hatırlatmak gerekirse söz konusu olan bu modeller, mevcut durumda macOS Catalina desteği almış modeller arasında yer alıyordu.

Başta tasarım tarafındaki değişiklik olmak üzere yeni macOS sürümü, birçok farklı özelliği de getiriyor. Bunların dışında çeşitli hata düzeltmeleri ve performans iyileştirmeleri de sağlanacak. Şu an için beta süreci başlamış durumda. Apple herhangi bir şekilde resmi çıkış tarihini henüz tam olarak açıklamış olmasa da daha önceki güncellemeler ile benzerlik göstereceğini söylemek mümkün.

Kaynak
 

THT SON MESAJLAR

Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.