MacOS'mu daha iyi Windows mu ?

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Arkadaşlar hayırlı sabahlar ;
MacOS mu daha iyi Windows mu bir tavsiyeniz varmıdır , terminal konusunda iyi bir işletim sistemi varmıdır ?

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Günaydın, Kullanım Alışkanlığına Göre değişir ben Mac Kullanmayı seviyorum ama esneklik konusunda da Windows iyidir. Terminal'e Göre Konuşacak Olursam Kesinlikle Mac Diye söylerim.

Voяtex

Üye
22 Kas 2021
195
74
Evdeyiz
Merhaba,
Günaydın, Kullanım Alışkanlığına Göre değişir ben Mac Kullanmayı seviyorum ama esneklik konusunda da Windows iyidir. Terminal'e Göre Konuşacak Olursam Kesinlikle Mac Diye söylerim.
Teşekkür ederim .
Mac'in terminali linux kadar iyimidir ,
Esneklik ten kastınız nedir , MacOS hangi dillerle programlanabilir .

Terminal konusunda 2 sinide değil Ubuntu öneririm fakat hala 2si dersen MacOs derim.
Teşekkür ederim .

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,990
1,084
Kayseri
Merhabalar, terminal konusunda ben size Linux'u tavsiye etmek isterim. Onun dışında ise ben suanda MacOS kullanmayı tercih edebilirim. iyi günler dilerim sağlıcakla kalın.

Jaime Lannister

Kıdemli Üye
1 Ara 2020
3,691
808
Casterly Rock
Merhaba eğer yazılım ile uğraşıyorsanız veya yazılım öğrenmek istiyorsanız bence macos daha avantajlı bir durumda. Ek olarak iş/okul için de mac daha iyi. Windowsunda macden daha avantajlı yönleri var. Ne açıdan daha iyi olduğuna bakmak lazım.

'Thunder

Katılımcı Üye
21 Ağu 2016
768
156
Sky
Bu kişiye göre ve yapacağınız işlemlere göre değişmektedir. Genelde macos şirketler,yazılımcılar,grafikerler tarafından kullanılmaktadır. Günlük kullanıma ise Windows daha uygundur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.