Mahkeme hk.

Poseidon46

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
532
0
T-U-R-K
Konu yanlş yerdemi bilmiyorum ama merak ettigim soru var bi kız sanaldan birine +18 fotolarını atmıştı attığı kişi abimin arkadaşı bunu 1 2 gruba attm mahkemeye veririm diyor 17 yada 16 yaşnda kız nolur verebilirmi

Poseidon46

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
532
0
T-U-R-K
Yooook reis tehdit yok bunun ifşalarını gruba attım dedim ama atmadım mahkemeye vericem diyor 16 17 yaşnda reşit değil verebilirmi ?

SweetyTR

Katılımcı Üye
6 Haz 2016
301
6
-
hocam reşit değilse çok sıkıntı ama ifşadan birşey olacağını sanmıyorum ama reşit değil işte ama bırsey olacağını sanmıyorum

Rapture

Kıdemli Grafiker
16 Eyl 2018
3,588
1,430
Black Sheep
Yooook reis tehdit yok bunun ifşalarını gruba attım dedim ama atmadım mahkemeye vericem diyor 16 17 yaşnda reşit değil verebilirmi ?

İnsanların özel hayatını ifşalamak suç sebebidir. Bunu kim paylaşırsa paylaşsın yayan kişide hata vardır. Böyle bir şey yaptıysan cezan büyük haberin olsun mahkemeye ailesi ile verebilir.

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
Kişi kendi rızası ile ilgili kişiye herhangi bir gönderim yapsa dahi gönderim yaptığı kişi gönderim yapan kişinin herhangi bir özel bilgi veya gönderimini paylaşması suçtur. Mahkemeye verdiğinde delliller doğrultusunda mahkeme lehine sonuçlanacaktır.

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Kıdemli
14 Mar 2017
4,188
584
26
Sakarya
Bu durum da siber suçlara girmektedir yani kızın elinde kanıtlar varsa ve sizin yeterli derecede savunmanız yoksa mahkeme kız tarafından kazanılır üstelik reşit de değil bu durum çok daha kötü sonuçlar doğurur mesela çocuk istismarı.

muro121315

Üye
31 Ara 2018
151
3
boyle birşey suç atan kız sana kendı ıstegı ile bile atsa başkasına atarsan ıstemedıgı halde büyük suç böyle birşey yaptıysan telefonunu yok etmenı tavsiye ederim

30 Eyl 2017
116
0
Server Room
İnstagrama bile onun rızası olmadan herhangi bir fotoğrafını atman bile suçtur. Ve +18 görüntülerden bahsetmiyorum bile. Tabi sen sadece attım demişsin ama atmamışsın. Eğer attığını ispatlayabilirlerse ki atmadıysan bunu yapamazlar başın belaya girer. Veya attığın mesajı bile kanıt olarak kullanabilirler. Sonuçta attım demişsin. Ama bu da biraz araştırma ile çözülür diyorum. En fazla birkaç gün gözaltına alınırsın bir iki mahkemeye çıkarsın suçsuzluğun ispatlanınca çıkarsın. İçin rahat olsun. O kızdan da özür dile derim.

federasyon765

Katılımcı Üye
2 Nis 2012
769
2
Çanakkale
Şimdi senin yapman gereken o whatsapp grubunda bulunan herkesten teker teker grubu ve gruptaki mesajları silmen. Kız whatsapp grubunu görmüş mü? (Bir makalede whatsapp görüşmelerinin mahkemede kanıt olarak kullanılamayacığını okumuştum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem) Bu arada yaptığınız şey hiç doğru değil senin dağıttığın o fotoğraflar yüzünden o kız intihar bile edebilir. Herkesi lylo gibi geniş sanmayın yaptığınız şeyler bazı insanlarda derin psikolojik etkiler yaratabilir.

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
92
22
Özel hayatın gizliliği vardır, ifşa eden kim olursa olsun sikayet edilirse cezalandırılır. Yok atmadım diyorsan, kıza kanıtlamaya çalış. Şahitlerle kızı yüzleştir, bütün görsellerini de kızın gözünün önünde sil. Kızın yaptığı hata, bu hataya sizde hata eklemeyin.

LegendMaReS

Katılımcı Üye
31 Ara 2014
332
0
Anayasanın 20. maddesine göre; "Herkes, özel hayatına ve aile hayatına saygı gösterilmesini isteme hakkına sahiptir. Özel hayatın ve aile hayatının gizliliğine dokunulamaz." Bu ilkenin ihlali halinde, yani özel hayatın gizliliği ihlal edilirse artık yeni Ceza Kanununa göre fiil suç sayılacaktır.

Yeni Türk Ceza Kanununda (TCK) kabul edilen "Özel hayatın gizliliğini ihlal" suçu, eski TCK'de olmayan yeni bir suç tipidir. Anayasanın 20. maddesinin yaptırımı artık 5237 sayılı Ceza Kanunundadır.

Kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden kimse altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile veya adli para cezası ile cezalandırılır. Gizliliğin görüntü veya seslerin kayda alınması suretiyle ihlal edilmesi halinde cezanın alt sınırı bir yıldan az olamaz (Madde 134/1).

Puqe

Yeni üye
23 Nis 2019
27
0
Bu deneyimi tatmış biri olarak konusuyorum kardeşim kızın ailesi şikayetini bildirirse geçmiş olsun derim. Şunuda unutma ortada bir iftira yoksa mahkeme kız tarafını tutar taciz davalarında biraz başınız yanabilir inşallah hakınızda davada açılır haketmişsiniz sonuna kadar gider mahkeme

х creaтıve

Özel Üye
13 Haz 2016
2,839
165
Verebilir kanuni hakkı. Mahkeme sonucunu soruyorsun; buna da hakimler karar verir ama durum pek iç açıcı gözükmüyor.

oxcakmak

Uzman üye
1 Ara 2018
1,457
2
25
Kocaeli
Hayır veremez, verirse sadece dağıtımdan ceza yersin, bu 16-17 şahısın ailesi dikkat etmiyor mu da kızın kendisi atıyor boşver kızın adını meydana çıkar, adı çıksın, ailesinden terbiye öğrensin biraz.

XTechnology

Yeni üye
9 Şub 2019
34
0
İstanbul
Seni hoplatırlar kardeşim.

Yapmış olduğun büyük suç ve ayıp kendi bacın kendi kardeşin gibi düşün.
Ailesi seni mahkemeye özel hayatı ihlalden verebilir.
Hakim ve Savcılar bu konuda titiz olduğu için sana verilebilecek en üst cezadan dosyanı açarlar.

Ve bir de bunun cezaevi bölümü var ki o emin ol mahkemenin sana vereceği cezadan daha ağır olur.

Yol yakınken Özür dile.
Gerçekten böyle bir şey yapmadı isen bunu izah et
Ve Bir daha böyle bir şey yapma..

Bir dost.

oxcakmak

Uzman üye
1 Ara 2018
1,457
2
25
Kocaeli
Şimdi senin yapman gereken o whatsapp grubunda bulunan herkesten teker teker grubu ve gruptaki mesajları silmen. Kız whatsapp grubunu görmüş mü? (Bir makalede whatsapp görüşmelerinin mahkemede kanıt olarak kullanılamayacığını okumuştum ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem) Bu arada yaptığınız şey hiç doğru değil senin dağıttığın o fotoğraflar yüzünden o kız intihar bile edebilir. Herkesi lylo gibi geniş sanmayın yaptığınız şeyler bazı insanlarda derin psikolojik etkiler yaratabilir.

silmesine gerek yok boşver kız intihar ederse etsin, bunu atmadan önce düşünecekti. Atarken ne düşünüyordu merak ediyorum. Arkadaş sadece tacizden ve özel hayatın gizliliğinden ceza yer ama özel hayat pek alacağını sanmam.

12 Haz 2019
59
0
None
Hiç ifşa sitesine girmedinizmi ? ne bu tepkiler hem kız kendisi atmış adamın üstüne gitmeyin suç kızda ama ağlar başka suçlar atarsa yandınız + aileler arası büyük ve tehlikeli bir kavga çıkabilir sadece bunu yaşamamayı dileyin ceza alsanız daha iyi

Moderatör tarafında düzenlendi:

Poseidon46

Katılımcı Üye
3 Haz 2017
532
0
T-U-R-K
bu durum da siber suçlara girmektedir yani kızın elinde kanıtlar varsa ve sizin yeterli derecede savunmanız yoksa mahkeme kız tarafından kazanılır üstelik reşit de değil bu durum çok daha kötü sonuçlar doğurur mesela çocuk istismarı.

merhaba,
kişi kendi rızası ile ilgili kişiye herhangi bir gönderim yapsa dahi gönderim yaptığı kişi gönderim yapan kişinin herhangi bir özel bilgi veya gönderimini paylaşması suçtur. Mahkemeye verdiğinde delliller doğrultusunda mahkeme lehine sonuçlanacaktır.

insanların özel hayatını ifşalamak suç sebebidir. Bunu kim paylaşırsa paylaşsın yayan kişide hata vardır. Böyle bir şey yaptıysan cezan büyük haberin olsun mahkemeye ailesi ile verebilir.

hocam reşit değilse çok sıkıntı ama ifşadan birşey olacağını sanmıyorum ama reşit değil işte ama bırsey olacağını sanmıyorum

ailesi verir pek zor değil :)

instagrama bile onun rızası olmadan herhangi bir fotoğrafını atman bile suçtur. Ve +18 görüntülerden bahsetmiyorum bile. Tabi sen sadece attım demişsin ama atmamışsın. Eğer attığını ispatlayabilirlerse ki atmadıysan bunu yapamazlar başın belaya girer. Veya attığın mesajı bile kanıt olarak kullanabilirler. Sonuçta attım demişsin. Ama bu da biraz araştırma ile çözülür diyorum. En fazla birkaç gün gözaltına alınırsın bir iki mahkemeye çıkarsın suçsuzluğun ispatlanınca çıkarsın. Için rahat olsun. O kızdan da özür dile derim.

hepinize teşekkür ederim atmadım atmayı düşünüyodum ama atmam dediklerinizden sonra

Bu deneyimi tatmış biri olarak konusuyorum kardeşim kızın ailesi şikayetini bildirirse geçmiş olsun derim. Şunuda unutma ortada bir iftira yoksa mahkeme kız tarafını tutar taciz davalarında biraz başınız yanabilir inşallah hakınızda davada açılır haketmişsiniz sonuna kadar gider mahkeme

ĸaraтay creaтιve;8829839' Alıntı:
Verebilir kanuni hakkı. Mahkeme sonucunu soruyorsun; buna da hakimler karar verir ama durum pek iç açıcı gözükmüyor.

Hayır veremez, verirse sadece dağıtımdan ceza yersin, bu 16-17 şahısın ailesi dikkat etmiyor mu da kızın kendisi atıyor boşver kızın adını meydana çıkar, adı çıksın, ailesinden terbiye öğrensin biraz.

Seni hoplatırlar kardeşim.

Yapmış olduğun büyük suç ve ayıp kendi bacın kendi kardeşin gibi düşün.
Ailesi seni mahkemeye özel hayatı ihlalden verebilir.
Hakim ve Savcılar bu konuda titiz olduğu için sana verilebilecek en üst cezadan dosyanı açarlar.

Ve bir de bunun cezaevi bölümü var ki o emin ol mahkemenin sana vereceği cezadan daha ağır olur.

Yol yakınken Özür dile.
Gerçekten böyle bir şey yapmadı isen bunu izah et
Ve Bir daha böyle bir şey yapma..

Bir dost.

silmesine gerek yok boşver kız intihar ederse etsin, bunu atmadan önce düşünecekti. Atarken ne düşünüyordu merak ediyorum. Arkadaş sadece tacizden ve özel hayatın gizliliğinden ceza yer ama özel hayat pek alacağını sanmam.

Hiç ifşa sitesine girmedinizmi ? ne bu tepkiler hem kız kendisi atmış adamın üstüne gitmeyin suç kızda ama ağlar başka suçlar atarsa yandınız + aileler arası büyük ve tehlikeli bir kavga çıkabilir sadece bunu yaşamamayı dileyin ceza alsanız daha iyi

Yapmadım beyler sakin öğrenmek istedim teşekkür ederim hepinize

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.