Mail Güvenliği | Özellikle Online Oyuncular Baskın.

WordyMyLook

Yeni üye
2 Mar 2012
18
0
Merhaba Kardeşlerim ;

Son günlerde online oyunlarda hesap çalınmaları artmış bulunmakda . Bunun sebebi HOTMAİL servisinin uzun süre girilmeyen msnleri kapatmasıdır . Her zaman ki gibi hackerlar bu anı beklerler ve msn kapatıldıgı an online oyun sitesine girerler ve '' Şifremi Unuttum '' yaparlar o sırada yeni sekmede kapatılan msnin aynı isimle yenisi açarlar yani diyelim ki ;

Bu kapatılan msnmiz. Kapatıldıgı için bu ismi isteyen kişi kullanabiliyor . Ve hackerlarda bu isimle msn açıyor ve '' Şifremi Unuttum '' eklentisinden mail bekliyorlar . Mail gelince şifreyi sıfırlıyorlar ve msnyi kendi üstlerine alıyorlar ve char artık onların kontrolü altındadır .

Yapmamız Gerekenler ;

Haftada bir kez bile olsa şifremizi güncellememiz ve hotmaildeki yeni eklentileri eklememiz.

Benimki zaten çalındı diyorsanız ;

Hotmail servisi ile iletişime geçmenizi önermek isterdim ama hotmaile ulaşabileceğiniz her hangi sabit bir msn yok . O yüzden fake hotmail üzerine kurulmuş msnlere kanıp diğer msnlerinizide kaybedebilirsiniz..

Çalınan herkese geçmiş olsun..

WordyMyLook - Alıntı Değildir..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.