Malware Analiz Araçlarım Ve Kullanımları // Black Turtle

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
25
Kocaeli
Sen bu işin ehlisin lakin giflerle uğraşacağına video çekebilirmişsin..

Son düzenleme:

cowboygiz

Üye
24 Haz 2015
85
0
Gerçekten çok başarılı bir konu olmuş bu işlere merak sarmistim çok iyi bir rehber olacak bu açtığınız konu.
Ayrıca forumda begendigim bir modsunuz yani benim icin guzel olmasindan ziyade sizin paylasmis olmaniz daha tatmin edici oldu benim icin.

Black Turtle

Adanmış Üye
28 Ocak 2015
6,614
35
Remote Admin
Gerçekten çok başarılı bir konu olmuş bu işlere merak sarmistim çok iyi bir rehber olacak bu açtığınız konu.
Ayrıca forumda begendigim bir modsunuz yani benim icin guzel olmasindan ziyade sizin paylasmis olmaniz daha tatmin edici oldu benim icin.

Çok teşekkür ederim eksik olmayın :) takıldığınız yer olursa pm den yazabilirsiniz.

A Live

Üye
20 Ocak 2019
61
0
Eline sağlık. Peki encryptorlanmış executable için neler yapabiliriz bununla ilgili konu açarsan güzel olur.

Black Turtle

Adanmış Üye
28 Ocak 2015
6,614
35
Remote Admin
Eline sağlık. Peki encryptorlanmış executable için neler yapabiliriz bununla ilgili konu açarsan güzel olur.

Önerin için teşekkür ederim. Crypterlenmış de olsa dinamik analiz yaptığım için neyin nereye nasıl gittiğini rahatça görebiliriz :)

Crypterler genelde antilerden kaçırmak için kullanılıyor.

Black Turtle

Adanmış Üye
28 Ocak 2015
6,614
35
Remote Admin
Kod:
 [URL="https://www.turkhackteam.org/tersine-muhendislik/1841369-ilspy-net-decompiler-ile-malware-analizi-black-turtle.html"]ILSpy NET Decompiler İle Malware Analizi [/URL]

Eklenmiştir.

Black Turtle

Adanmış Üye
28 Ocak 2015
6,614
35
Remote Admin
Kod:
[URL="https://www.turkhackteam.org/tersine-muhendislik/1844578-apatedns-ile-malware-analizi-black-turtle.html#post8797667"]ApateDNS İle Malware Analizi[/URL]

Eklenmiştir .

'AnKeBuT

Kıdemli Üye
31 Ocak 2013
4,365
7
Misyon!!!
Bilirsin ben kolay kolay konu beğenmem bu konularda. Ama bu konuyu beğendim :) Ancak şöyle bi ek yapman her zaman kullanıcıların faydasına olacaktır. Bu programları kullanan kişiler birden fazla işlemi aynı andan takip edebilmeliler. Tek bir işlemi dahi gözden kaçırsalar bazı zararlı yazılımları tespit edemeyebilirler. Bu nedenle zararlı yazılım analizi yapılırken tek seferde değil 3-4 defa aynı dosya tekrarlanarak analiz edilmelidir. Bu bilgiyi de eklemiş olalım. Emeğine sağlık kardeşim...

Not: Yeni temada teşekkür butonu mu yok ben mi göremiyorum yahu?

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Not: Yeni temada teşekkür butonu mu yok ben mi göremiyorum yahu?
Analizci brövesi yeni hazırlandığı için henüz eklenmemiş olabilir bu seçenek, kısa zamanda aktif hale getirilecek.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.