Matematik bölümü ve yazılım

MerryGo

Yeni üye
19 May 2021
48
15
Merhabalar üniversitede matematik bölümünü okursam bir programcı olarak bana ne gibi katkıları olur fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

27 Nis 2019
68
1
9
Merhabalar üniversitede matematik bölümünü okursam bir programcı olarak bana ne gibi katkıları olur fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.
c# bilen birisi olarak söylüyorum aslında kodlayacağın programın ne kadar kaliteli olması istediğine göre değişir bir programı 4 işlem bilen birisi de kodlayabilir matematik şahı birisi de ama kalite farkı muazzam olur.

13 May 2019
187
2
84
1 Yeni Mesaj
Hocam, Matematik illaki Yazılım da size fazlasıyla katkı sağlayacaktır. Matematik Mühendisliği okuyup bilginize bilgi katabilirsiniz. Yapay zeka sistemleri olmak üzere bir çok sistem ve en basit örneği ile oyunlar bile Matematik bilgisine ihtiyaç duymaktadır. İş bulma imkanınız da daha çok artacaktır. Asıl önemli olan nokta şu, yazılım yani kodlama üzerinde pek bir bilginiz yoksa Bilgisayar Mühendisliği seçmeniz daha karlı olabilir.

symrx

Üye
11 Tem 2021
71
1
13
21
Yani şöyle söyliyeyim, matematik evet yazılım için faydalı olur mu dersen olur tabi, fizik de yararlı olur, ama tabiki günlük hayattada matematik ve fizik olmazsa olmazlarımızdandır, ama sırf yazılımcı olmak için matematik kurdu olmak gerekmez, matematiği 0 olupta hacker olan kişileri çok gördüm ben herşey tamamen kafanda bitiyor sen kendini nasıl motive edersen öyle devam edersin ve gittikçe hayaline mi desem hedefinemi desem yaklaşırsın emin ol senin tek yapman gereken neyi yapacağını iyi bilmem bi yol düzenlemek ve çalışmak ha bu arada hemen bişey bekleme adamlar bu seviyelere gelmek için yıllarını veriyor, sana diyeceğim sabır sabır sabır

13 May 2019
187
2
84
1 Yeni Mesaj
Yani şöyle söyliyeyim, matematik evet yazılım için faydalı olur mu dersen olur tabi, fizik de yararlı olur, ama tabiki günlük hayattada matematik ve fizik olmazsa olmazlarımızdandır, ama sırf yazılımcı olmak için matematik kurdu olmak gerekmez, matematiği 0 olupta hacker olan kişileri çok gördüm ben herşey tamamen kafanda bitiyor sen kendini nasıl motive edersen öyle devam edersin ve gittikçe hayaline mi desem hedefinemi desem yaklaşırsın emin ol senin tek yapman gereken neyi yapacağını iyi bilmem bi yol düzenlemek ve çalışmak ha bu arada hemen bişey bekleme adamlar bu seviyelere gelmek için yıllarını veriyor, sana diyeceğim sabır sabır sabır
İşte o "Matematiği sıfır olup Hacker" olan arkadaşlar hazır yiyiciler. Arkadaşı yanlış bilgilendirmeyelim. O hacker arkadaşların bugün Aselsan'a gitsin diğer gün atılırlar. Ayrıca ne bu hacker tabiri? hackerlık bir meslekmiş gibi :) Siber Güvenlik uzmanı deseniz anlarım. 40 yaşında ki bir haber muhabiri gibi: Bilgisayar korsanları buraya sızdı!!! O sırada bilgisayar korsanları: Stackoverflow javascript execution failed connected :D Gelelim asıl konumuza yazılımcı olup gerçekten iyi bir kariyer elde etmek istiyorsanız Matematik ve İngilizceyi bilmek zorundasınız.

MerryGo

Yeni üye
19 May 2021
48
15
ben zaten java, C#, C, C++, PHP, javascript, python dillerine hakimim ve programlama öğrenmek için sadece 4 işlemi bilmenin bile yeter olduğunu düşünüyorum ama ben matematiği kullanarak çok kompleks problemleri çözmek istiyorum. Matematik bölümünü okumanın bana fazla bir katkısı olur mu yada kendi kendime mi öğrenmeliyim bir türlü karar veremedim. Not mühendislik bölümü mezunuyum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.