Matlab Nedir ? // RootAdam

RootAdam

Katılımcı Üye
31 Ara 2018
713
6
-


MATLAB, başlangıçta matris programlama dili olarak adlandırıldığı için “matris Laboratuvarı” teriminin kısaltmasıdır. Dördüncü nesil bir programlama dilidir.

New Mexico Üniversitesi'ndeki Bilgisayar Bilimleri bölümünün Başkanı olan Cleve Moler tarafından keşfedildi. Amacı, Fortran kullanmak zorunda kalmadan öğrencileri için doğrusal cebir ve sayısal hesaplama yapmak için alternatif bir yol bulmaktı.


[ame]https://www.youtube.com/watch?v=mVbYxox6k6A[/ame]
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.