Mavi Ekranda Takılma Sorunu Nasıl Çözülür?

Leadsolider

Yeni üye
23 Eyl 2023
9
0
Merhaba Bilgisayarım açtığımda mavi ekranla karşılaştım sonra otomatik onarmayı tıkladım gene mavi ekran verdi sonrasında çık ve Windows 10 ile devam et'e tıkladım gene mavi ekran verdi en son bilgisayarı fişten çektim işim vardı dışarı çıktım gene aynı sorunda karşılaşırsam ne yapmalıyım Bu arada Bilgisayarım laptop

Black_SWAN

Üye
12 Kas 2023
73
35
MAVİ EKRAN NEDEN OLUR ? --

Mavi Ekran hataları (bazen siyah ekran veya DUR kodu hataları da denir), ciddi bir sorundan dolayı Windows beklenmedik bir biçimde kapatılırsa veya yeniden başlatılırsa meydana gelebilir. "Bilgisayarınıza zarar gelmesini önlemek için Windows kapatıldı" iletisini veya benzer bir iletiyi görebilirsiniz.

MAVİ EKRAN ÇÖZÜMÜ NEDİR ? --

1.Başlat
SLN297928_en_US__1WinKey
öğesine tıkladıktan sonra "sorun raporları" yazın.
2.Bilgisayarınızda oluşan hataların listesini görüntülemek ve sürücüleri güncelleme, sistem BIOS'unu sıfırlama veya yazılım güncelleştirmelerini denetleme gibi bu sorunların olası çözümlerini görmek için Tüm sorun raporlarını görüntüle öğesini seçin.
3.Source (Kaynak) sütununda Windows'u arayın ve Summary (Özet) altında Shut-down (Beklenmedik şekilde Kapat) öğesini arayın.
4.Satır öğesine sağ tıklayın ve Çözüm ara öğesini seçin.

Yaygın mavi ekran hata mesajlarıyla ilgili sorun giderme​

Windows'da kritik bir hata algılandığında, daha fazla zarar görülmesini önlemek için bilgisayarınız kendini yeniden başlatır.

Bu, Windows'daki tümleşik bir güvenlik önlemidir. STOP hatasını daha ayrıntılı analiz etmek için hata kodunu ve hatayla ilişkili bilgileri bilmeniz gerekir.

Bu bilgiler, otomatik yeniden başlatma özelliğini kapattığınızda görüntülenir. Otomatik yeniden başlatma özelliğini kapatmak için şu adımları izleyin:

1. Başlat
    SLN297928_en_US__1WinKey
    öğesine tıkladıktan sonra "gelişmiş sistem ayarları" yazın.
    Sistem Özellikleri penceresi açılır.
  2. Gelişmiş sekmesine tıklayın.
  3. Başlangıç ve Kurtarma bölümünün altındaki Ayarlar... öğesini seçin.
  4. System failure (Sistem arızası) altında Automatically restart (Otomatik olarak yeniden başlat) öğesinin yanındaki kutunun kapağını açın.
  5. Tamam öğesine tıklayın ardından güncelleştirmeyi tamamlamak için Uygula ve Tamam öğelerine tıklayın.

Detaylı bilgi için Windows sorun giderme linke tıklayıp sorununuzu giderebilirsiniz :)

Bunjo

Uzman üye
14 Ara 2020
1,595
27
1,901
Faraday
Merhaba Bilgisayarım açtığımda mavi ekranla karşılaştım sonra otomatik onarmayı tıkladım gene mavi ekran verdi sonrasında çık ve Windows 10 ile devam et'e tıkladım gene mavi ekran verdi en son bilgisayarı fişten çektim işim vardı dışarı çıktım gene aynı sorunda karşılaşırsam ne yapmalıyım Bu arada Bilgisayarım laptop
Merhaba, format atma şansınız varsa atınız, uğraşılmaya değmeyen bir hata var onu yaşamış olabilirsiniz.

errias

Üye
7 Şub 2022
51
1
11
format at.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.