Merhaba THT :)

berkealp55

Üye
19 Ağu 2017
108
0
24
Samsun
Merhaba ben uzun zamandır takip ediyordum ama neden bir üyelik açmayayım diye düşündüm ve işte burdayım.

İsmim Alp. Bu sene istediğim fakülteye yerleşemedim. Tekrar sınava girip istediğim fakülteye yerleşmek, daha sonra okuyup bilgi güvenliği alanında yüksek lisans yapıp siber güvenlik uzmanı olmak istiyorum. Ayrıca bir CEH sertifikası almak istiyorum.

Umarım iyi anlaşırız :)

eren44123

Üye
19 Ağu 2017
91
0
Merhaba ben uzun zamandır takip ediyordum ama neden bir üyelik açmayayım diye düşündüm ve işte burdayım.

İsmim Alp. Bu sene istediğim fakülteye yerleşemedim. Tekrar sınava girip istediğim fakülteye yerleşmek, daha sonra okuyup bilgi güvenliği alanında yüksek lisans yapıp siber güvenlik uzmanı olmak istiyorum. Ayrıca bir CEH sertifikası almak istiyorum.

merhaba alp

VirtualSystem

Katılımcı Üye
19 Ağu 2017
411
0
Dostum CEH almak kolay bir iş değil gereken bir takım şartlar var sana bir kaçını sıralıyayım ilk şart iyi bir ingilizce bilgin olması gerekir yoksa alamazsın sertifikayı çünkü sınav tamamı ile ingilizce sınav için 250Dolar ile 500dolara kadar değişen masrafların oluyor "SADECE KAYIT İŞLEMLERİ VE BAŞVURU" sınav sadece istanbulda yapılmakta şayet istanbulda değilsen ve yakın bir şehirde değilsen buna yatacak yer + yolculuk gibi maliyetleri eklemiyorum ki bunun yanında php dilini çok iyi bilmen gerekir her sene muhakak php ile alakı bir soru gelmekte ve port yorumlama ile ilgili sorularda geliyor muhakkak ki bu tür şeyleri öğrenip bunca duruma para yetiştirsen çok güzel olur ancak ve lakin 2 yılda bir yenilemen lazım sertifikayı yoksa geçirliliği kalmamakta yani ortalama 2yılda bir bu kadar para ödemen gerekecek. istersen CEH almayı bir daha düşünebilirsin.

TurkHackAnkara

Katılımcı Üye
7 Haz 2016
607
4
Aynen

Ceh için 2 yılda bir yenileme gerekiyor.

Son düzenleme:

berkealp55

Üye
19 Ağu 2017
108
0
24
Samsun
Şimdi düşünmüyorum zaten CEH almayı. Hele bi istediğim yeri kazanıyım okuyup bitireyim, sonra yüksek lisansımı yapayım. 2-3 yıl para biriktirip gereklii sertifikaları almayı düşünüyorum gerçi yüksek lisans alınca baya bi borcun altına gircem ama olsun.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.