Merhabalar

Raibs

Üye
5 Nis 2016
147
0
Selamlar dostlarım konuyu uzatmadan hemen konuma giriyim, şu an lise 2 öğrencisiyim ve ileride Siber Güvenlik Uzmanı olmak istiyorum, ama şu anda bilgilerim HTML ve CSS, Javascripts ve PHP öğreniyorum orta seviyede bilgim var. Gördüğüm kadarıya güvenlik uzmanları genelde web site kodlamaları değil de C dilleri biliyor sizce hepsini bir kenera bırakıp C ve java gibi dilleremi başlamalıyım ?

Raibs

Üye
5 Nis 2016
147
0
Benim görüşüm, siber güvenlikci olursan sitenin korunumuni sağlicaksin vb. , web siteyide öğren derim
Evet, zaten o nedenle ilk web dillerine başlamıştım. HTML CSS zaten zor değil Javascripts öğrensem belki web tasarımcı v.s olursam diye php de sitenin işleyişi eğer bunları erken yaşta çözersem Python ve ya perl gibi dillerde hedefliyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.