Meslek Önerileriniz Nelerdir? Tecrübeleriniz Nedir?

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,219
6
1,001
Photoshop 🔥
Selamlar okuduğunuz bölüm hakkında tevrübeleriniz ile önerirmisiniz önermezmisiniz eksikleri artıları gibi yorumlar yapabilirsiniz. Meslek seçimi yapıcak olan arkadaşlar şu mesleği seçicem sizce nasıl seçmelimiyim gibi sorular sorabilir bilen ve tevrübesi olan kişiler bu mesajlara yanıt vericektir.
Birçok kişi bende dahil olmak üzere meslek/alan seçiminde zorluk çekiyor kararsız kalıyor arkadaşlara yardımcı olması için konuyu açtım. Aşağıda değerli yorumlarınızı belirtebilirsiniz.

SiberAslan

Üye
24 May 2024
182
90
Selamlar okuduğunuz bölüm hakkında tevrübeleriniz ile önerirmisiniz önermezmisiniz eksikleri artıları gibi yorumlar yapabilirsiniz. Meslek seçimi yapıcak olan arkadaşlar şu mesleği seçicem sizce nasıl seçmelimiyim gibi sorular sorabilir bilen ve tevrübesi olan kişiler bu mesajlara yanıt vericektir.
Birçok kişi bende dahil olmak üzere meslek/alan seçiminde zorluk çekiyor kararsız kalıyor arkadaşlara yardımcı olması için konuyu açtım. Aşağıda değerli yorumlarınızı belirtebilirsiniz.
17 Yaşında bir lise öğrencisiyim.. Veterinerlik bölümünü ele alan hayvan sağlığı sınıfında öğretim görüyorum.. Bitmeyecek bir sektör olduğu için hayvancılık sektörünün her zaman kazançlı olduğunu hocalarımızdan biliyoruz.. Tabiki hayvancılık çok geniş kapsamlı bir deyim olacak ama. Kısaca hayvancılıkta her türlü para var :D

BlackDynamite

Uzman üye
7 Kas 2023
1,087
14
412
Kimya Mühendisliği kafamda var güzel bir geniş alan mesela örnek vermek gerekirse kimya ile bi yemeğin genetiği oynama kodlama bile yapılıyor mesela örnek yemek tatsız tuzsuz kimya ile onu kimyasal olarak lezzetlendiriliyor

25 May 2024
110
12
3d tasarım öğrenip oyun yapacağım belki klüpte açarım buradan

ANTROPİ

Adanmış Üye
6 Nis 2016
6,279
172
93
root@kali:~#
Bilgisayar mühendisliği için konuşayım. Kod yazmaktan ziyade bu dijital ürünlerin ticaretine kafa yorun. Kendinizi tanıyana kadar, maddi güç toplayana kadar birileri ile çalışın fakat çok vakit kaybetmeden kendi işinizi kurun.
Üniversitede de hocaları çok takmayın, çoğu 2000 yılındaki teknolojilerden bahsetmekte.

0x762

Emektar
4 Nis 2016
38,371
59
Gelecek hayatınızın ~35-40 yılını geçireceğiniz bir seçim yapmanız gerektiğini unutmayın.
Yaptığınız seçim hayat şartlarınızı etkileyecek. Ay sonunu zor getiren bir maaş alabilirsiniz, sabah 6 da dolmuşa binip uykusuz uykusuz işe gidebilirsiniz, bir otelde sezonluk çalışabilirsiniz, masabasinda 9-4 çalışabilirsiniz, bunlar sizin genclik döneminizde yaptığınız seçimlere bağlı olarak değişecek..

Kimsenin beğenmediği 2 yıllık bir tekniker/teknisyenlik okuyup mezun olur olmaz bir iş bulup çalışabilirsiniz, 4 yıllık mühendislik okuyup yıllarca işsiz aile evinde yaşayabilir veya bir şirkette "biz sana 30 yatiracaz 5bin elden geri vereceksin" denilerek çalışabilirsiniz.

Günümüzde herkes okul okuyor, bilgiye ulaşmak artık çok kolay. Bu yüzden ne okuduğunuzdan çok nasıl okuduğunuz önemli. Forum geneli konuşmak gerekirse herkes pc muh. olmak istiyor veya okuyor peki kaç kişi ödevleri hariç bir proje geliştiriyor, 1. Sınıfta staj peşinde koşuyor bunlara bakmak gerekiyor.

Forumda yönetici olduğum donemlerde sınavı olduğunu bildiğim yöneticileri yönetimden gönderdim, bazılarını sınav süresince banladim. Hayatınızın en değerli zamanlarını sayfa yenileyerek harcamayın, kendinize değer katın; İngilizce öğrenin, alanınızda eğitim setleri alın, kitap okuyun, online seminerlere katılın, yüz yüze konferanslara gidip insanlar ile tanışın..

Ertugrul'

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
22 Mar 2023
1,219
6
1,001
Photoshop 🔥
17 Yaşında bir lise öğrencisiyim.. Veterinerlik bölümünü ele alan hayvan sağlığı sınıfında öğretim görüyorum.. Bitmeyecek bir sektör olduğu için hayvancılık sektörünün her zaman kazançlı olduğunu hocalarımızdan biliyoruz.. Tabiki hayvancılık çok geniş kapsamlı bir deyim olacak ama. Kısaca hayvancılıkta her türlü para var :D
Umarım güzel yerlere gelirsin :D
Rızkın 10 da 9 u ticarettedir.
Ticaret ile uğraşan birisi olarak, en doğrusu bu

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.