Metal kalıp çıkarmam lazım

Erenalp207

Yeni üye
27 Kas 2021
47
3
Üretim fikrimiz var jeton gibi birşey yapmamız lazım başlangıç olarak bunu nasıl yapabilirim üstünde firma logosu olan metal 1 TL boyutunda birşey basmamız gerekiyor

lyxG

Anka Team Junior
15 Ocak 2019
303
71
Üretim fikrimiz var jeton gibi birşey yapmamız lazım başlangıç olarak bunu nasıl yapabilirim üstünde firma logosu olan metal 1 TL boyutunda birşey basmamız gerekiyor
nx veya visi indir nx üzerinden anlatıcam sana.
1-) NX i aç ve yapmak istediğin part dosyasını çağır
2-) açıldığında sol alt üstteki 3. sekmeyi seç
3-) Sağ tık format dinamic seç ve parçanın alt tarafına koy
4-) Sağ tık format deyip origin seç üstünde paint to face yazıyor tıkla en altı seç referer bölümü 0.1 0.1 olsun, sonra ZX kısmını parça boyu kadar al
5-) Bundan sonra üst alt sekme deki 3. seçeneğe gelip part tanıt sonra geometi kısmından boundary block seç (işlenecek parçanın ebatını ver)
6-) application ksımına gelip create operation ksımına tıkla
7-) cam_navigator deyip mill_conture tıkla
:cool: parçanı aynı şekilde tanıt o bölüm içinde sonra toolsa girip takımını, çapını ve uzunluğunu gir.
9-) generate kısmına tıkla sonra verify deyip analiz et bu ilk kaba operasyonu ara kaba ve finiş için yardım lazımsa ederim. kg

bu işlemler ardından datayı kaydedip cam e aktar

'Börteçine

Kıdemli Moderatör
25 Şub 2016
7,615
783
bir kaba çimento silikon aklıma gelen bunlar daha iyi altarnatif olabilir dök 1 tl yi yerleştir kuruyunca çıkar etrafını temizle logo için daha ince işçilik gerekli

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.