Metasploit Hata Veriyor Nasıl Düzeltirim?

EmirTr808tr

Yeni üye
5 Haz 2023
3
0
merhaba kali üzerinden metasploit yapmaya çalışıyorum ama sürekli hata veriyor nasıl yapıldığını söyleyebilecek varmı

SignIn

Üye
6 Eki 2022
170
84
Tokyo
Metasploit yapmak.
Ne yapmak istiyor da yapamıyor?
Hata çıktısı var mı?​

Öncelikle merhaba değerli üye;

Metasploit Framework kullanırken sürekli hata alıyorsanız, sorunun nedenini çözmeniz gerekiyor.

1- Metasploit tarafından üretilen hata mesajlarını dikkatlice inceleyin. Hata mesajları, sorunun ne olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir. Bu konu altından bizimle paylaşabilirsiniz.

2- Kullandığınız Metasploit Framework sürümünü kontrol edin. En güncel sürümü kullanmanız önemlidir, çünkü yeni sürümler genellikle hata düzeltmeleri ve güncellemeler içerir.

3- Metasploit, bir dizi bağımlılık içerir. Ruby, PostgreSQL ve diğer bağımlılıkların doğru sürümlerini ve yapılandırmalarını kullanmaktan emin olun. Eksik veya yanlış sürümlü bağımlılıklar sorunlara neden olabilir.

4- Sorun devam ederse, Metasploit'i yeniden kurmayı düşünün. Bu, dosya eksiklikleri veya hatalı dosyalar gibi sorunları çözebilir.

İyi forumlar dilerim...

mehmetihsan

Yeni üye
20 Ara 2022
6
0
Ne hatası aldın reis söyle yardımcı olalım
Abi bende hata aliyordum msfconsole

Ne hatası aldın reis söyle yardımcı olalım
Abi bende termux ta msf console yazdigimda bundle hatasi ruby filan hatasi aliyorum ancak termux ta kaliyi kurdum simdi sorun vermeden calisiyor .bu ayri konu ☺️asil konu msfvenom ile apk kurdum yanliz apk acarken hata aliyorum ben bunu karsimdakine yollarsam acamayacak yardim edebilirmisjniz

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.