Mirliva Hocama Hediye Logo Tasarımı

aytlogo

Katılımcı Üye
20 Kas 2019
849
1,147
Sanal
@'Mirliva

Mirliva Hocama Hediye Logo Tasarımı

Sizinki kadar olmasada uzun denemeler sonucu güzel bir tasarım çıkarmaya çalıştım umarım beğenirsiniz Yorumlarınızı Bekliyorum.

sembol
4qtom6z.png

harfli
70cwh45.png

imzasız
c37lk0o.png

imzalı
p7k6tyt.png

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
4,938
5,822
[C*]
Başlangıç olarak fontlardan yardım almak mantıklı.
Fakat elimize kağıt kalem alarak "M" harfini başka nasıl yazabilirim-çizebilirim gibi düşünmemiz gerek. Ayrıca bütün harfleri tek tek kullanmaya da gerek yok. "V" harfi mesela fazla kaçmış. Ayrıca logonun amacı da önemli, mesela bir grafikere yapılan logo kaleme benzetilebilir ki; perspektif kopya alarak kaleme benzemiş bilerek mi yapıldı bilmiyorum ama hoş olmuş, sadece biraz uzun kaçmış. İlk hali ise evi anımsattığı için Mirliva Gayrimenkul İnşaat San.Tic.A.Ş. için uygun :) Bunlar sadece bakış açımızı geliştirmek için yorumlarım. Mesela ben sadece "M" harfinde "mirliva" kelimesini görebiliyorum. Aşağıdaki görseli kurcalayanlar demek istediğimi anlayacaktır.
Ama gidişat güzel, böyle böyle gelişiyor insan. Ben de bu şekilde başlamıştım. Teşekkür ederim.

h50e8ui.png

Üstteki orijinal logomun çözümü, alttaki ise yukarıdaki görseldeki yarım kalan logo.

tqpjxlc.png

Ben bu şekilde hazırlıyorum fakat, böyle hazırlamak zorunda değilsiniz. Birçok logo çeşidi var. Bu konuda da detaylı bilgi almak istiyorsanız şu konuyu ziyaret edebilirsiniz.

aytlogo

Katılımcı Üye
20 Kas 2019
849
1,147
Sanal
Fakat elimize kağıt kalem alarak "M" harfini başka nasıl yazabilirim-çizebilirim gibi düşünmemiz gerek. Ayrıca bütün harfleri tek tek kullanmaya da gerek yok. "V" harfi mesela fazla kaçmış. Ayrıca logonun amacı da önemli, mesela bir grafikere yapılan logo kaleme benzetilebilir ki; perspektif kopya alarak kaleme benzemiş bilerek mi yapıldı bilmiyorum ama hoş olmuş, sadece biraz uzun kaçmış. İlk hali ise evi anımsattığı için Mirliva Gayrimenkul İnşaat San.Tic.A.Ş. için uygun :) Bunlar sadece bakış açımızı geliştirmek için yorumlarım. Mesela ben sadece "M" harfinde "mirliva" kelimesini görebiliyorum. Aşağıdaki görseli kurcalayanlar demek istediğimi anlayacaktır.
Ama gidişat güzel, böyle böyle gelişiyor insan. Ben de bu şekilde başlamıştım. Teşekkür ederim.

h50e8ui.png

Üstteki orijinal logomun çözümü, alttaki ise yukarıdaki görseldeki yarım kalan logo.

tqpjxlc.png

Ben bu şekilde hazırlıyorum fakat, böyle hazırlamak zorunda değilsiniz. Birçok logo çeşidi var. Bu konuda da detaylı bilgi almak istiyorsanız şu konuyu ziyaret edebilirsiniz.
Zamanla öğrenicem hocam yavaş yavaş ama öğrenicem

Toryy

Kıdemli Üye
16 Tem 2021
2,630
1,650

h50e8ui.png

tqpjxlc.png

Aydınlandım..
Ben de kendime bir logo bakayım ya .d

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.