Çözüldü Mobil Güvenlik (Telefonumuzu nasıl koruruz?)

SiberAlp

Üye
24 Haz 2016
125
0
Öncelikle herkese merhaba.
Çoğumuz bilgisayarlarımızı güvenlik duvarları, antivirüsler vs. kullanarak tehditlere karşı koruyoruz.

Fakat mobil dünya bilgisayardaki kadar detaylı değil.
Bazı antivirüslerin mobil uygulamaları olsa da bu uygulamalar yeterli olmuyor. Ben daha önce bu konuya fazla önem vermediğim için detaylı araştırma yapmamıştım. (Genelde bilgisayar ve ağ güvenliği üstünde çalışırım.) Bu sebeple sizlerden fikir almak istedim. Yardım edeceklere şimdiden teşekkürler.

Daha önce böyle bir konu görmedim, varsa affedin.
Ve telefondan yazdığım için yazıyı düzenleyemedim onun için de kusura bakmayın, herkese iyi forumlar.

Esen kalın.

SiberAlp

Üye
24 Haz 2016
125
0
Üsteğmenim, öncelikle yardım etmeye çalıştığınız için teşekkürler fakat; telefondaki açıkları bu kadarıyla kapatabilir miyiz? Bu yöntemleri kullanıyorum. İzinler programların emrivakileri doğrultusunda kabul ediliyor.
Teşekkürler, iyi forumlar.

'Black Warrior

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ocak 2013
12,132
5
E5
Antivirüs kullanılmasını önermem boş yere ram yer ayda 1 kere sağlam bir şey kurup tam tarama yapıp kaldırılması taraftarıyım.

Uygulamaları bilindiklerlerden (isim vermeyeceğim reklam olur anladınız siz) oradan yüklemeyi genelliklede play store dan yüklemeyi tercih ederim.

Birşey olmaz Allahın izniyle. :)

24 Ara 2015
156
0
izmir
antivürüs kullanılmasına karşı değilim ama lisansız olan programlarda çokkötü oluyor makineni daha çok yavaşlatıyor ve sisteme gereksiz seyler dolduruluyor. şu bir dokunmayla uçan uzay gemileri gb temizleme programlarını da malkinede tutma .indirdiğin program izinlerine dikkat etmelisin . bluettht kapalı olsun gerektiğinde aç. herkesin 0 güvenli bağlandığı wife ları tercih etme . atılan her maili açma yada her resmi yükleme. bunlar yeterlidir . diğer hepsi bence yalan

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.