Mobil oyun için programlama dili

RaZoR247

Üye
24 May 2019
119
0
Merhabalar, 1 yıl zamanım var ve android oyun, uygulama yapmak istiyorum. 1 yıl boyunca günde 2-3 saat ile kendimi ne kadar geliştirebilirim? Amacım para kazanmak bir kaç fikrim de var android üzerinde. Android oyun, uygulama yapanlar cevap verirlerse sevinirim. Ne yapmalıyım?

24 Ara 2015
94
0
İstanbul
Merhaba günde 2-3 saat zaman ayırman pek verimli olmaz diye düşünüyorum. Fakat yinede bir şeyler çıkarabilirsin. Programlama dili olarak java kullanabilirsin.
Android SDK işini fazlasıyla görecektir. Oyun yapmak istiyorum dersende Unity işini görebilir. C# dili zaten java ile benzer öğrenmen zaman almayacaktır.

ishakonc

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,517
1
Linux
Merhaba RaZoR247
Unity'in kod mantığı aslında çok basit komutlar ile bile oyun yapmana müsait yani basit mantıklı oyunları 1-2 haftada yapmaya başlayabilirsin.
Sana tavsiyem Udemyde bir sürü eğitim setleri mevcut onlara çalışman ve En en önemliside olan oyunları yapman örnek olarak Pacman aslında orta mantıkta görünsede her düşman çok yapay zekaya sahip sonra zar atma oyunu küçük runner oyunları tample run tarzında flappy bird gibi gibi birçok oyunları clonlamayı dene ve oyun türlerinin en azından çalışma mantıklarını kafandan geçir.

bir sınavda değilsin prof bile olsan 1 komudu unutabilirsin bu çok doğal birşey ben yıllardır kod yazıyorum ve unuttuğum birşey olduğunda bakıyorum veyahut bazı kodlar o kadar karmaşık geliyorki 1 kere yazdıysam ondan kopyalıyorum yani kısa öz olarak çalışmayı bırakma

Buraya Bir Alıntı Daha Bırakiyim.
Merhaba sifaci194
Unity başlangıç için güzel bir oyun motoru ben onu kullanıyorum bir sorun olduğunda bana özel mesaj atabilirsin.
Ben C# Kullanıyorum herşey için.
O yüzden c# ve UnityScript konusunda birşey diyemem c# kullanacağın yerler ve UnityScript kullanacağın yerler farklı olabilir.
Not=Unity'de js yerine UnityScript olarak daha çok kullanılır çünkü js ile çok farklı oyüzden unityscript olarak geçer buda küçük bir hatırlatma olsun.

RaZoR247

Üye
24 May 2019
119
0
Merhaba RaZoR247
Unity'in kod mantığı aslında çok basit komutlar ile bile oyun yapmana müsait yani basit mantıklı oyunları 1-2 haftada yapmaya başlayabilirsin.
Sana tavsiyem Udemyde bir sürü eğitim setleri mevcut onlara çalışman ve En en önemliside olan oyunları yapman örnek olarak Pacman aslında orta mantıkta görünsede her düşman çok yapay zekaya sahip sonra zar atma oyunu küçük runner oyunları tample run tarzında flappy bird gibi gibi birçok oyunları clonlamayı dene ve oyun türlerinin en azından çalışma mantıklarını kafandan geçir.

bir sınavda değilsin prof bile olsan 1 komudu unutabilirsin bu çok doğal birşey ben yıllardır kod yazıyorum ve unuttuğum birşey olduğunda bakıyorum veyahut bazı kodlar o kadar karmaşık geliyorki 1 kere yazdıysam ondan kopyalıyorum yani kısa öz olarak çalışmayı bırakma

Buraya Bir Alıntı Daha Bırakiyim.

Bu güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

\güncel

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.