Network Modemim hacklendi ne yapabilirim?

8 Ocak 2017
99
0
Sivas
Merhaba arkadaşlar az önce pubg de birinden hesap alacaktım. Bana bi twitter hesabı verdi
Hesaba girdim işte dedi modeminkini ne ping atıcam dedi 5 dkk sonra ping çıktı
Telefonuma kadar söyledi
Dediğine göre modemin ip adresini almış herşeyimi biliyormuş
Evine pizza fln söyleyeceğim ödersin falan dedi
Ondan sonra da internetine 1 ay veda et dedi
1 ay boyunca kullanamayacakmışım
Modem arayüz Türktelekom
Nasıl engellerim yardım ederseniz sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
26 Haz 2016
2,821
599
Alıntıdır..

Kod:
“Başkası IP Adresimi Ele Geçirdi Bununla Neler Yapabilir?”
IP Adresi ile normal şartlar altında hiçbir şey yapılamaz. Yani ip adresinize sahip olan birisi telefonunuzdaki , bilgisayarınızdaki resimleri, size ait  bilgileri elde edemez. İp adresi servis sağlayıcının (telefon için turkcell, avea, vodafone, bilgisayar için ttnet, superonline vs.) size verdiği ve sürekli değiştirdiği bir numaradır. Bu numaranın amacı internete çıkmanız içindir. Başka bir işe yaramaz. Zaten ip adresinizi kim alırsa alsın sadece alan kişi için boş bir numaradan ibarettir.

Bu nedenle korkulacak bir şey yok. Siz birisine mail attığınızda, bir web sitesine girdiğinizde, bir yorum yazdığınızda otomatik ip adresiniz kaydedilir veya kaydedilebilir. Mesela bana gönderilen bu mailin ileti kaynağına baktığımda gönderenin ip adresi görünmektedir. Aynı şekilde benim gönderdiğim bu gelen maile yazdığım cevap yazıda da benim ip adresimi görebilirsiniz. Hatta ip adresinizi dilerseniz VPN denilen programlarla farklı ülkedeymiş gibi gösterebilirsiniz. Bunun daha çok yasaklı sitelere girmek isteyenler kullanmaktadır. Kısaca ip numarasının çok bir önemi yok.

İp adresinin daha çok kullanıldığı yerler adli makamlar veya kamu kurumları diyebilirim. Örneğin siz bir sitede yorum yaparak birisine hakaret ettiniz ve bu kişi size dava açtı. Savcılık veya ilgili makam yorum yaptığınız siteden IP adresini ister. Ardından oradaki IP adresinin kime ait olduğunu telekoma sorar. Telekomda der ki der ki ben bu ip numarasını şu tarihte şu saatte falanca kişiye tahsis etmiştim ve size dava açılır. :)) özetle olay bu. Tabi bunun istisnası VPN kullanımıdır ki bu detaya fazla girmeyeceğim.

Özetle; elimde IP Numaranız/Adresiniz var diyen kişiler genellikle boş, işe yaramaz ve korkutmaktan başka amacı olmayan tiplerdir. Bu kişilere kesinlikle itibar etmemeniz öneriyorum. Dediğim gibi IP numarası/adresi ile HİÇBİRŞEY YAPILAMAZ!

Umarım faydalı olur..

punkc0de

Üye
20 Şub 2021
96
4
127.0.0.1
Kendisi CIA emeklisi sanırım kanka biraz uydurmuş büyük ihtimalle trojan yemiş olabilirsin modemi resetle kullanıdğın cihazı neti devre dışı bırak sağlam bir antivirüs programıyla temizle modemi hacklemek kullandığın internet sağlayıcısını hacklemek demektir. Dediğim gibi trojan yemişsindir

8 Ocak 2017
99
0
Sivas
Alıntıdır..

Kod:
“Başkası IP Adresimi Ele Geçirdi Bununla Neler Yapabilir?”
IP Adresi ile normal şartlar altında hiçbir şey yapılamaz. Yani ip adresinize sahip olan birisi telefonunuzdaki , bilgisayarınızdaki resimleri, size ait  bilgileri elde edemez. İp adresi servis sağlayıcının (telefon için turkcell, avea, vodafone, bilgisayar için ttnet, superonline vs.) size verdiği ve sürekli değiştirdiği bir numaradır. Bu numaranın amacı internete çıkmanız içindir. Başka bir işe yaramaz. Zaten ip adresinizi kim alırsa alsın sadece alan kişi için boş bir numaradan ibarettir.

Bu nedenle korkulacak bir şey yok. Siz birisine mail attığınızda, bir web sitesine girdiğinizde, bir yorum yazdığınızda otomatik ip adresiniz kaydedilir veya kaydedilebilir. Mesela bana gönderilen bu mailin ileti kaynağına baktığımda gönderenin ip adresi görünmektedir. Aynı şekilde benim gönderdiğim bu gelen maile yazdığım cevap yazıda da benim ip adresimi görebilirsiniz. Hatta ip adresinizi dilerseniz VPN denilen programlarla farklı ülkedeymiş gibi gösterebilirsiniz. Bunun daha çok yasaklı sitelere girmek isteyenler kullanmaktadır. Kısaca ip numarasının çok bir önemi yok.

İp adresinin daha çok kullanıldığı yerler adli makamlar veya kamu kurumları diyebilirim. Örneğin siz bir sitede yorum yaparak birisine hakaret ettiniz ve bu kişi size dava açtı. Savcılık veya ilgili makam yorum yaptığınız siteden IP adresini ister. Ardından oradaki IP adresinin kime ait olduğunu telekoma sorar. Telekomda der ki der ki ben bu ip numarasını şu tarihte şu saatte falanca kişiye tahsis etmiştim ve size dava açılır. :)) özetle olay bu. Tabi bunun istisnası VPN kullanımıdır ki bu detaya fazla girmeyeceğim.

Özetle; elimde IP Numaranız/Adresiniz var diyen kişiler genellikle boş, işe yaramaz ve korkutmaktan başka amacı olmayan tiplerdir. Bu kişilere kesinlikle itibar etmemeniz öneriyorum. Dediğim gibi IP numarası/adresi ile HİÇBİRŞEY YAPILAMAZ!

Umarım faydalı olur..
Abicim modemine ping atıyorum dedi bi 10 dkk internet çekmedi

Trojan değil ya normal twitter ın kendi sitesine kullanıcı adı şifre yazdım
Sonra döndüm çocuğa
Modemine ping atıyorum dedi ping çıktı
Sonrada 1 ay internetine veda et fln dedi

Moderatör tarafında düzenlendi:

S_w_o_R_d

Uzman üye
17 Eki 2020
1,914
183
Neptün
Merhabalar, modemi resetlerseniz İP'niz vb. Şeyler değişir. Bununla birlikte modem arayüz şifresini default olarak kalmasını önermem, kendinizin şifre koymanızı öneririm.

İyi forumlar. :)

blatgod

Katılımcı Üye
16 Kas 2019
281
3
evine sipariş veremez. modemini resetlemen yeterli olur. ip adresine ddos atmıştır o yüzden ping çıkmış olabilir

- - - - - - - - - - - - - - - -
🇹🇷

22 Şub 2021
219
1
System32
Kendisi CIA emeklisi sanırım kanka biraz uydurmuş büyük ihtimalle trojan yemiş olabilirsin modemi resetle kullanıdğın cihazı neti devre dışı bırak sağlam bir antivirüs programıyla temizle modemi hacklemek kullandığın internet sağlayıcısını hacklemek demektir. Dediğim gibi trojan yemişsindir

Bunu CIA emeklisi bile yani :)

İyi sallamış karşı taraf başka bir yerden bulmuş olabilir dediklerini iyi forumlar

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.