Modemimde port açılmıyor diyenler buyursun.

uPALA

Katılımcı Üye
18 Tem 2012
257
1
Teşkilat
Merhaba arkadaşlar, sizi bu konuda bilgilendirmek istedim. Modeminizde eğer port açılmıyor ise büyük ihtimal "CGN" havuzuna girmişsinizdir.
Şimdi soracaksınız nasıl anlayacağız diye çok basit. Modem arayüzüne girdikten sonra, ipinizin yazdığı yeri bulun. Türk telekom modem kullananlar en üstte bulunan durum kısmındadır. Eğer ordaki ip ile kendi ipinizi sorguladığınız zaman ikisi farklı ise cgn havuzundasınız. CGN havuzundan çıkmanız için internet sağlayıcınızdan sabit ip almanız gerekli. Eminim ki bu bilgi bir çok kişinin işine yarayacak.

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
230
Loxcey Sixs
Merhaba arkadaşlar, sizi bu konuda bilgilendirmek istedim. Modeminizde eğer port açılmıyor ise büyük ihtimal "CGN" havuzuna girmişsinizdir.
Şimdi soracaksınız nasıl anlayacağız diye çok basit. Modem arayüzüne girdikten sonra, ipinizin yazdığı yeri bulun. Türk telekom modem kullananlar en üstte bulunan durum kısmındadır. Eğer ordaki ip ile kendi ipinizi sorguladığınız zaman ikisi farklı ise cgn havuzundasınız. CGN havuzundan çıkmanız için internet sağlayıcınızdan sabit ip almanız gerekli. Eminim ki bu bilgi bir çok kişinin işine yarayacak.

Benim için yararlı oldu. En azından CGN havu<unda olmadığımı öğrendim :)

NightMare82

Yeni üye
7 May 2019
25
0
Başka nasıl anlarız?

Modem üzerinden port açmaya çalış. Her modemin arayüzü farklı olduğu için detaylı bilgi veremiyorum. Portu açtığın zaman port test etme siteleri var. Oraya açtığın portu yaz. Eğer port kapalı gözüküyorsa CGN havuzundasın demektir. Her modemde CGN havuzunda olsan bile port açabilirsin. Ama çalışmaz tabii. Kapalı diye gözükür CGN havuzunda olduğun için.

Quality38

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,219
2
Modem üzerinden port açmaya çalış. Her modemin arayüzü farklı olduğu için detaylı bilgi veremiyorum. Portu açtığın zaman port test etme siteleri var. Oraya açtığın portu yaz. Eğer port kapalı gözüküyorsa CGN havuzundasın demektir. Her modemde CGN havuzunda olsan bile port açabilirsin. Ama çalışmaz tabii. Kapalı diye gözükür CGN havuzunda olduğun için.

Yanlış bir öneri olmuş, port açıldıktan sonra dinlenmeye alması gerekiyor. Yani mesela sen CGN ağında değilsin, portunu açtın. Port kontrol sitelerinden kontrol ederken portun açık gözükmeyebilir. O portu bir araçla dinlemeye alman gerekiyor. Bu kalideki netcat olabilir, yada herhangi bir rat olabilir. Önce açılan port dinlenmeye alınmalı, daha sonra port kontrol sitelerinden kontrol edilmelidir.

osm4nl1evl4d1

Kıdemli Üye
15 Mar 2017
4,776
10
T Ü R K
benim modem ara yüzünde başka yazıyor my ıp adres diye sorgultınca çıkan adres yine başka. şimdi ben dediğin havuzda mıyım?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.