Momentum: 1 | Vulnhub

L0dg3

Yeni üye
24 Nis 2023
25
22
Onun kalbinde
Herkese merhaba arkadaşlar bugün vulnhubdan momentum isimli bir ctf ile karşınızdayım
Ctf Link:Momentum: 1
İlk başta ping atarak hedefin açık olduğunu doğruluyorum

Ondan sonra nmap taramamı bu şekilde başlatıyorum

Ve ssh ve http portnunun açık olduğunu görüyorum

Siteye girdiğimde bu şekilde bir sayfa beni karşılıyor

Ondan sonra page source incelemeye başlıyorum ve bir main.js dosyasına ulaşıyorum

İlk başta buradaki urlde'ki id parametresine sqli ve lfi denedim ama çalışmadı benim id parametresine yazdığımı yansıtıyor sadece reflected xss çalışıyor
Ondan sonra buradaki işlemi anlamak için biraz googledan araştırma yaptım burada keyi

SecretPassphraseMomentum birşeyi decrypted ediyor ama encrypted edilmiş hali elimizde yok sonra tekrar
opus-details.php sayfasını ziyaret edip burpu açıyorum acaba başka yere istek atıyor mu diye
ve bir cookie tanımlandığını fark ettim

Bu cookie yi encrypted edilmiş hashe koyuyorum ve decrypt ediyorum

Ve ssh ile giriş yapıyorum

User flagimi alıyorum

Ondan sonra sudo hakları vb bakıyorum sudo komutu bulunmuyor home dizininde başka kullanıcı yok opt dizini ve /var/www/html altına bakıyorum birşey bulamıyorum

Makina üzerinde çalışan portlara baktığımda redis portunun local olarak çalıştığını fark ettim.

redis e girip keyleri listelediğimde rootpass'i görüyor ve şifreyi alıyorum

Ondan sonrada root bayrağını alıyorum

--Okuyup zaman ayırdığınız ve eleştirileriniz yorumlarınız için teşekkürler.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.