GNU/Linux Monitör no input Support hatası?

cemil1290

Yeni üye
13 May 2020
5
0
Herkese merhaba. Sorum çok basit. Kali linux kullanırken ekran çözünürlüğü düşük hissettim. Ve 1280x1024 e yükselttim. Ve meraktan biraz daha yükselttim. Ve monitör görüntüyü vermedi. Ve monitör "no input support" giriş desteklenmiyor gibi bir hata verdi. PC yi başlatırken login panelinde ne yazdığımı göremiyorum. Ayrıca, Ctrl,Alt ve F1 (2-3-4-5-6 da ise yarıyor) tuşları ile kali linux'a terminal olarak başladı ve oradan xrandr komutlarını denemeye çalıştım ve orada da xrandr komutlarının sadece grafik arayüzünde çalıştığını belirten bir hata verdi. Nasıl geri alabilirim çözünürlüğü? Desteklerinizi bekliyorum.:pufff

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,433
33
1,500
K E R K Ü K
Cevap: Kali Linux Destek açıklamayı oku🙏

sanallaştırma kullanıyorsan düzeltebilirsin.

fakat sanallaştırma değilde dualboot veya diske kurduysan.

üstteki arkadaşın dediği gibi format atman gerek.

cemil1290

Yeni üye
13 May 2020
5
0
Verdiğim çözünürlüğü desteklenmiyor. Normalde çalışıyordu .

Tamam, format atıyorum desteğiniz için teşekkürler.😭😅

Moderatör tarafında düzenlendi:

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
Cevap: Kali Linux Destek açıklamayı oku🙏

Bu makaleye bakabilrisin dostum

https://steemit.com/utopian-io/@mus...rinden-uygun-ekran-coezuenuerluegue-olusturma

Hızlı cevabın için teşekkür ederim onlardan yana bir sorun yok çözemediğim bir sebepten dolayı günlerce boş yere beklemişim, daha önce kurduğum sanal makinelerde ayrılacak ekran kartı boyutunu otomatik olarak önerilene getirilirdi fakat Kali Linux'ta getirmemiş bende manüel olarak yaptım. Karşılaşabilecek arkadaşlar için anlatayım VMware>(Hangi işletim sistemini kurduysanız)Kali Linux>Edit settings'ten Display'e girin ve Accelerate 3D graphics'i seçin. En altta açılan yeni bölmeden(Graphics memory) ayırmak istediğiniz ekran kartı boyutunu seçin iyi forumlar :)

bir forumda şöyle çözümünü anlatmış sanal makine üzerine kurduysanız çözülebilir. Onun dışında pek sanmıyorum.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.