monitör siyah çizgiler

muyap27

Katılımcı Üye
26 Mar 2015
976
5
Selamün aleyküm arkadaşlar bu gün yeni monitör aldım ama altında siyah bi boya kalemi ile cizilmiş gibi sizce sorunu nedir
1EJ1AB.jpg
[/url][/IMG]

Moderatör tarafında düzenlendi:

Folyx

Uzman üye
14 Mar 2017
1,952
2
monitörün altındaki tuslardan fabrika ayarlarına döndürün sorun çözülecektir yada masaüstü ayarlarına gelip çözünürlüğü monitor ile aynı yapın kesin çözülecektir

kkbott2

Üye
4 Eki 2015
172
0
Gaziantep
Büyük ihtimal ile anakart tan kaynaklı aynısı bende de olmustu.Anakart fiyatı makineden pahalı oldugundan çöpe gitmişti.İnşallah Sendeki Sorun anakarttan kaynaklı degildir.:/

muyap27

Katılımcı Üye
26 Mar 2015
976
5
Büyük ihtimal ile anakart tan kaynaklı aynısı bende de olmustu.Anakart fiyatı makineden pahalı oldugundan çöpe gitmişti.İnşallah Sendeki Sorun anakarttan kaynaklı degildir.:/

Yok kardesim anakarttan degil pc daha 6 aylıkçı bu monitör taktım oldu

monitörün altındaki tuslardan fabrika ayarlarına döndürün sorun çözülecektir yada masaüstü ayarlarına gelip çözünürlüğü monitor ile aynı yapın kesin çözülecektir

Kesin çözüme alırmiyim acaba

Moderatör tarafında düzenlendi:

Jobs

Kadim Üye
15 Eki 2014
5,122
4
-
Prt sec tuşuna basın sonrasında başlat menüsünden painti açıp yapıştır deyin ve resmi kaydedin. Resimdede çizgi var ise (olacağını zannetmiyorum) sorun ekran kartından olabilir. resimde çizgi yok ise sorun sizin ekranınızdadır bir servisle görüşüp tamirat olabiliyormu sorun. Ayrıca çizginin tam bittiği ekran çerçevelerine bastırın bu çizgiyi kaybederbilir, hatta çerçevenin tüm kenarlarına bastırarak denemeler yapın. Tamirciye giderseniz, sorununuz ancak çözülür. Geçmiş olsun

muyap27

Katılımcı Üye
26 Mar 2015
976
5
Prt sec tuşuna basın sonrasında başlat menüsünden painti açıp yapıştır deyin ve resmi kaydedin. Resimdede çizgi var ise (olacağını zannetmiyorum) sorun ekran kartından olabilir. resimde çizgi yok ise sorun sizin ekranınızdadır bir servisle görüşüp tamirat olabiliyormu sorun. Ayrıca çizginin tam bittiği ekran çerçevelerine bastırın bu çizgiyi kaybederbilir, hatta çerçevenin tüm kenarlarına bastırarak denemeler yapın. Tamirciye giderseniz, sorununuz ancak çözülür. Geçmiş olsun

denedim kardeşim cizgiyi göstermiyor onda cizgi yok gibi gösteriyor

UnknownOrg

Katılımcı Üye
18 Mar 2018
618
25
irgend wo in der welt
Selamün aleyküm arkadaşlar bu gün yeni monitör aldım ama altında siyah bi boya kalemi ile cizilmiş gibi sizce sorunu nedir
1EJ1AB.jpg
[/url][/IMG]
Bu çizgiler Genellikle monitora gelen darbelerden oluşur. Bu darbelerde ekran fişi dediğimiz soket bağlantılarında hasar, yerinden çıkma gibi sorunlar doğurur. En yakın bilgisayarcınıza gösteriniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.