Çözüldü Monster marka laptop hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
26 Ara 2015
70
0
Merhaba arkaşlar monster marka laptop almak istiyorum bu marka hakkında bilgilerinizi benimle paylaşır mısınız, üreticisi kim nerde üretiliyor yurt dışında da bulabilir miyiz bulabilirsek ordan getirttiğimiz laptopta herhangi bir sorun yaşarmıyız bişey daha bu laptoplarda ülke ayırmaksızın bütün dilleri koyuyorlarmı yani çinde satışa sunulan bir laptopta Türkçe dilini bulabilir miyiz, şimdiden teşekkür ederim 😊

Moderatör tarafında düzenlendi:

AJEXA

Adanmış Üye
22 Haz 2013
6,859
3
Jüpiter
Senin kullanacağın işletim sistemi zaten windows. Ve windows da Türkçe dil desteği sunuyor. Biosla işin olmayacak. MSI tarafından üretilirler. Yurt dışından getirirsen üstüne gümrük vergisi ödersin. İnternetten parçalarını kendin seçip yolluyorsun onlar senin istediğin donanımları kullanarak sana özel üretiyorlar. Oldukça da masraflı, en iyi ihtimal 5000 lira cebinden çıkar.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Sözünü ettiğimiz monsterlar şunlar değil mi yahu: https://www.monsternotebook.com.tr

Bu kadar karmaşıklaştırmaya gerek yok İstanbul şubesi var. Zaten Türkiye'de başka satış noktası yok. Herkes internetten sipariş veriyor. Efsane bir mağazası var ama. Zeus'un oğlu gibi güçlü makineler. En azından benim çok sevdiğim bir marka. Yanılmıyorsam 6 aya bir bakıma gönderebiliyorsunuz. Ekleme çıkarma yapmak mümkün. Satış temsilcileri gerçekten müşteriye odaklanıyor ve onlara kaliteli ürün vermek istiyor. Sen 10bin liralık bilgisayar soruyorsun. Senin hangi amaçlarla kullanacağını, ne özellikler istediğini soruyor. Sonra bak yarı fiyatına senin işine yarayacak olanı var diye öneride bulunabiliyor. Satışına bakmıyor.

Linux kurulumu yapmayı düşünüyorsanız sıkıntı yaşarsınız. İşlemcisinden dolayı bu sıkıntı. Nomodeset şeklinde kurmak mümkün ama. Zaten genelde freedos gelir sen kurarsın. Daha güzel bu durum. Fazladan lisansı yüzünden para harcamıyorsun. Ha ille de alacağım dersen yanında satılıyor. Muhtemelen kurulumu yapıp yollarlar windowsu eğer satın alırsan.

Bana kalırsa gerçekten canavar şeyler.Şimdi dil meselesine gelirsek dendiği gibi zaten işletim sisteminde bitiyor iş. E müşteri hizmetleri Türkçe zaten. Bir sorun yok yani. Varsa imkanın almanı öneririm. Genel olarak pentesterlarda da monster görüyorum ben.

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Merhaba arkaşlar monster marka laptop almak istiyorum bu marka hakkında bilgilerinizi benimle paylaşır mısınız, üreticisi kim nerde üretiliyor yurt dışında da bulabilir miyiz bulabilirsek ordan getirttiğimiz laptopta herhangi bir sorun yaşarmıyız bişey daha bu laptoplarda ülke ayırmaksızın bütün dilleri koyuyorlarmı yani çinde satışa sunulan bir laptopta Türkçe dilini bulabilir miyiz, şimdiden teşekkür ederim 😊

Kullanıcısıyım ve kesinlikle tavsiye ederim. Garantisi başka hiçbir firmada bulamayacağınız kadar iyi ve müşteri odaklı. Her 6 ayda bir resmi garatisi bitse bile bakım için servisine yollayabiliyorsunuz. Her türlü desteği veriyorlar. Ayrıca fiyatları da rakiplerine nazaran (MSI,Dell vs. ) oldukça uygun. Forumlarda yazan kasa kalitesi vs. kalitesiz yazan kişilere pek aldırma. Görünüş açısından rakiplerine göre evet biraz daha sade. Ancak bu onu dayanıksız yapmaz. Üstelik modifikasyon ve upgrade yapmayı düşünüyorsan Monster'ın verdiği imkanlar çok iyi. Kendin kasayı açıp istediğin parçasını değiştirebiliyorsun. Üstelik garantisini bozmadan. Ayrıca beğendiğin cihazı satın alırken veya aldıktan sonra istediğin gibi özelleştirebiliyorsun. He bide olurda aldığın cihazı beğenmessen ilk 15 gün içerisinde koşulsuz iade veriyorlar.

Darktone

Katılımcı Üye
20 Tem 2012
283
0
Edirne
Merhaba dostum;
Yaklaşık 2-3 ay önce Monster marka bir laptop aldım. Gayet de memnunum, herhangi bir problemde yakından ilgilendiklerini biliyorum. Çünkü; birçok arkadaşım bu laptop markasını kullanmakta. Fiyatları da aynı özellikteki diğer laptoplara göre uygun. Türkiye'de sadece İstanbul/Kadıköyde mağazası mevcut, aynı zamanda KKTC'de başka bir mağazası bulunmakta.
Laptobu internet üzerinden aldım ve bir problem yaşamadım.
Herhangi bir sorun olursa özelden mesaj atabilirsin.

ylnzkrt33

Yeni üye
27 Nis 2016
11
0
kardeşim almanı tavsiye etmiyorum bi süre sonra sıkıntı çıkarıyor asus favorim asus öneririm bide hp den uzak dur bedava verseler hp alma derim :d

27 Mar 2016
57
0
Bursa
kardeşim almanı tavsiye etmiyorum bi süre sonra sıkıntı çıkarıyor asus favorim asus öneririm bide hp den uzak dur bedava verseler hp alma derim :d

Lütfen biraz daha açar mısınız ne gibi sıkıntı çıkarıyor? Ayrıca HP markasını neden tavsie etmediğinizi açıklarsanız gereksiz kafa karışıklılığını da gidermiş olursunuz. Neden Monster yerine Asus tercih etsin?

26 Ara 2015
70
0

Ne gibi bir sıkıntı çıkarıyor dostum söylermisin tam hangi modelini alsam diye araştırma yaparken senin yorumun beni frenledi 🤔 zaten asus ve monsterda karar kılmıştım ama monster a yöneldim...

Anbr33

Üye
7 Tem 2014
138
0
Antalya
Toshiba noteebook sektöründen çekilecek, ve toshiba asus monster markasının kalite ve geniş yelpazesini yakalayamayacağı kanaatindeyim. Verdikleri teknik destek bile rezil durumda kardeşim bende monster kullandım sonra satmak durumunda kaldım memnun kalamayacağın hiçbir şey durum olmaz

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
592
Konu içeriği incelemiş olup sorunun çözüldüğüne kaanat getirilmiş ve daha fazla post kasılmasını önlemek,sorunu yaşayan diğer üyelerimizin arama yaptıklarında daha kolay bulması için konu kilitlenip "çözüldü" ibaresi eklenmiştir.

Eğer konu sahibinin sorunu devam ediyorsa özel mesaj ile belirtebilir konunun açılmasını rica edebilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.