Motor almayı düşünen motor kullananlar buraya

PARVET

Üye
2 Ocak 2016
57
0
Motor tutkusu olan arkadaşlara soruyorum. Sabah kalkıp trafiğe çıktığınızda hiç mi endişe duymuyorsunuz ? Avrupa da bile bir çok kaza olurken malum ülkemizde iki tekerli araçlara saygı yok. Düz yolda giderken önüne kıranlar mı ararsın sen motorsun burda gitme diyeni mi ararsın daha neler neler kaza videolarını incelerken farkettim, en ufak bir hata bu vasıta da affetmiyor arkadaşlar dikkatli olun. Sizin hatanız olmasa bile diğer sürücülerin hatasında canınızdan olabilirsiniz. Söz meclisten dayağı hakeden motorcular da var orası ayrı. :RpS_laugh:

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=uFPKny9WWMY[/ame]

CoderVb2

Katılımcı Üye
12 Mar 2013
850
0
Geldin ?
Ülkemizdeki kazaların çoğu , bknz: Kameralı motorcular(Artistlik yapam YouTube atam para kazanan) kafasında olduğu için adamlarda üstlerine kırar tâbi.Hani görüntü alıp güya kendilerini haklı sanıyorlar totoş lar

aMRX

Uzman üye
20 Şub 2016
1,487
2
Eski Albay
Kendım kullandığım için söylüyorum, şöyle diyim aslında gururlar ve gülümseme ile çıkıyorum hiç bir sıkıntı çekmiyorum ha ama her gün önüme kıranlar ani fren yapanlar sinyal vermeden bir anda dönüş yapanlar yanımızdan 0'a 0 geçenler herşey oluyor ancakhiç bir endişe olmuyor kimi zaman küfür kimi zaman hama her daim mutluyum.

Şunuda söylemek isterim ki 4 teker bedeni 2 teker ise Ruh'u taşır.

'Rookie

Kıdemli Üye
1 Eki 2017
2,978
31
Motor Kullanıyorum Ama Hakkını Vermek Lazım Arabalar Zaten Basıp Gidiyor Sende Sana Saygı Duymayan Arabalar İçin Yanına Bir Adet Çekiç Alıp Güzel Bir Sanat Ortaya Çıkabilirsin Mesela Cam Kırmak Efsane Bir Sanat Veya Dikiz Aynası Kırmak Bu En Güzel Sanat Daha Sonra İse Suçlu Sen Değilsin Nedeni Belli Bırak Suçlu Sen Ol Nolcak Ki Çok Çok Camın Aynanın Parasını Verirsin Gidersin Ama En Azından Bu Durumu Yaşayan Arabadaki Kişiler Anlar Nasıl Bir ..... Yediğini O Yüzden Birdahaki Sefe Böyle Bir ..... Yiyemez :) :trl

us3n

Yeni üye
27 Nis 2016
21
0
İstanbul'da yaşıyorum motoru koyacak yer yok olsa alacağım. Zevkini aldıktan sonra bırakamıyor insan.

PARVET

Üye
2 Ocak 2016
57
0
İstanbul'da yaşıyorum motoru koyacak yer yok olsa alacağım. Zevkini aldıktan sonra bırakamıyor insan.

Kendım kullandığım için söylüyorum, şöyle diyim aslında gururlar ve gülümseme ile çıkıyorum hiç bir sıkıntı çekmiyorum ha ama her gün önüme kıranlar ani fren yapanlar sinyal vermeden bir anda dönüş yapanlar yanımızdan 0'a 0 geçenler herşey oluyor ancakhiç bir endişe olmuyor kimi zaman küfür kimi zaman hama her daim mutluyum.

Şunuda söylemek isterim ki 4 teker bedeni 2 teker ise Ruh'u taşır.

Ülkemizdeki kazaların çoğu , bknz: Kameralı motorcular(Artistlik yapam YouTube atam para kazanan) kafasında olduğu için adamlarda üstlerine kırar tâbi.Hani görüntü alıp güya kendilerini haklı sanıyorlar totoş lar

Anladığım kadarıyla motor kullanan arkadaşların hepsi tehlikenin farkında ama motorun tutkusu daha ağır basıyor. Günün birinde göçüp gideceğiz zaten ama bunun trafik magandası yüzünden olmasını hiçbirimiz istemeyiz.

Yine de dikkat etmekte fayda var, araba kullanan bazı magandalar hiçbir zaman bitmeyecek.

megat

Kıdemli Üye
24 Şub 2016
3,324
35
-
Şu konuya açıklık getirmek isterim , araba da motor'da potensiyel tehlikedir hatta yürüyen bir adamın bile kaza yaşamama garantisi yoktur.
Kurallar'a uyup ekipmanını giyen bir motorcu motorunun bakımlarınıda yapıyorsa kaza yaşamayacaktır.

aMRX

Uzman üye
20 Şub 2016
1,487
2
Eski Albay
Kendim ilk motoru kullanmaya başladığım zamanlarda kendi ailemede dedim ölürsem ya şehit olarak yada bunun üzerinde ölücem dedim, yani kısacası biz trafikte kendimizi kaporta olarak kullanıyoruz aslında tüm şey sürende olacakları planlarsa bir sıkıntı çıkmaz, sanda söylemek isterim ki dengen varsa ve kullanmayı biliyorsan al.

GroMsx125

Kıdemli Üye
5 Haz 2016
3,018
5
23
J A P O N Y A
100 cc 8 beygirlik motorsikletim var bazen okulada onunla gidiyorum düğünede :)
hiç bir korkum yok ekipmanlarımda olunca birde bilinçli sürünce not problem.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.