MSI Afterburner

Shadow QQ

Katılımcı Üye
11 Ağu 2015
788
1
Arkadaşlar MSI Afterburner kullanmayı deneyeceğim fakat hangi ayarları ne kadar arttırmalıyız bunun hakkında yardımcı olabilecek varsa özelden ulaşabilirlerse çok iyi olur teşekkürler.

Bilgisayarım ASUS k555L

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
işlemciye zaten oc yapamazsın. bir tek ekran kartına yaparsın ancak ne kadar yapabileceğini söylemeden önce boşta kaç derece çalışıyor onun resmini gönder.

matrixlord

Kıdemli Üye
8 Ocak 2013
2,433
0
İşlemciye yapılmayacağını biliyorum . 45-48 derece

sıcaklık fena değil. ama yinede soğutucu kullanırsın. afterburnerde arttırabileceğin hız yüksek gözükse de fazla yapamazsın. fazla arttırırsan ilk önce ekran kartı kendini düşük frekansa sabitleyecek eğer çok fazla arttırırsan windows mavi ekran verecek. +150 mhz ile başla 250ye kadar gidebiliyorsa git. 250 mhz yi geçme ama.

edit: benim bahsettiğim memory clock ayarıydı. core clock ayarını da 100/130 arası yaparsın.

Son düzenleme:

Shadow QQ

Katılımcı Üye
11 Ağu 2015
788
1
sıcaklık fena değil. ama yinede soğutucu kullanırsın. afterburnerde arttırabileceğin hız yüksek gözükse de fazla yapamazsın. fazla arttırırsan ilk önce ekran kartı kendini düşük frekansa sabitleyecek eğer çok fazla arttırırsan windows mavi ekran verecek. +150 mhz ile başla 250ye kadar gidebiliyorsa git. 250 mhz yi geçme ama.

Bu gidiş yolunda deniyorum problem çıkmazsa biraz daha yukseltıp bırakıyorum ?

qTakan

Üye
14 Mar 2017
59
0
R7 240 Kullanıyorum msi after burnerla oc yaptım ocli hali 51 dereceyi geçmiyor

İnternetten stabil oc ayarlarına bakabilirsin.. Core Clock 950 Memory Clock 1000 Soğutma otomatikte benim.Normal ayarları 800-800 yaklaşık 10fps fark gördüm :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.