msü sınavı

yasenoluyo

Üye
26 Nis 2016
176
0
1 Ay sonra milli savunma sınavına giricemde eşit ağırlıktan düşünüyorum pek ders çalışan biri değilim stajdan filan vs nasıl çalışabilirim ya kazanmam gerek nasıl çalışabilirim abilerim kardeşlerim bi fikir verin

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
1
89
22
Fiziksel sınav için söylüyorum ;

1-) TM isen Kara Harp Okuluna gidebilirsin.
2-) Başvuru şartlarında belirttiği gibi basketbol topu fırlatma var, 400m koşu var, barfiks ve mekik var bildiğim kadarıyla. Burada en önemli olan kol kasların ve bacak kasların. Kol kaslarını evinde de geliştirebilirsin. Nasıl dersen ; Bizim burada 25tl ye 15kg dambıl satılıyor(fiyat değişebilir). Bir tane yada çift olarak kendine alabilirsin. Öncelikle şınav denemesi yap/kendi agırlığını kaldır yani. Ardından bir kıdem atlayıp aldığın dambıllarla çalış. Google Play Storede kas yapmak için birçok program var, kendin seçebilirsin. Dambılla çalışmalarda mevcut.

Diğer kısım bacak/kalça kası. Evinin yakınında boş arazi varsa, yada stadyum varsa günlük olarak kendini dene. Önce 200m koş ve nefesinin durumunu kontrol et.(Kesilip kesilmediğini.) Ertesi gün 200m koş ve kaç dk'da koştuğunu ölç. Eğer dk fazla çıkıyorsa hızlı koşmak için ilk başta dediğim gibi 200m koş ve nefesini tekrardan kontrol et. Zamanla ilerleyeceksin.

Geliştiğini farz sayalım ; Artık gerçek oyun oynuyorsun ;) 400m koşu alanı bul ve orada koş, zamanı tut. Zamanı yüksek çıkabilir, tekrar tekrar denedikce kendini geliştireksin. Galiba başvurulara biraz süre var. Yaparsın sen :)

Barfiks ve mekiği unuttum sanma :D Barfiks için kol kası gerekli, 1. madde aslında barfiks içindi. Mekik ise karın kaslarıyla ilgili. Dakikada kaç mekik çektiğini kontrol et dostum.

İnşAllah yazdıklarımı okumussundur :D Sana başarılar diliyorum,Geleceğin komutanı sen ol ;)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.