MSÜ'de puanlama ve standartlar etkiler mi?

Uzun aradan sonra herkese merhaba dostlar. Sormak istediğim soru msü sınavından atıyorum barajı geçtim geçtikten sonra aldığım puan önemlimi örneğin 70 net yaptım barajı geçtim başkası 80 yapmış fark edermi yoksa barajı geçtikten sonra diğer aşamalarmı belirliyor

Carlonhack

Uzman üye
20 Şub 2022
1,334
11
338
MSÜ sınavında, barajı geçtikten sonra aldığınız puan da önemlidir. Ancak, genellikle barajı geçen adaylar arasında sıralama yapılır ve bu sıralama diğer aşamalara (örneğin mülakat veya fiziki yeterlilik) geçişinizi belirler. Yani, daha yüksek bir puan genellikle daha iyi bir sıralama ve dolayısıyla diğer aşamalara geçiş şansınızı artırabilir. Ancak, bu durum tamamen sınavın ve kurumun politikasına göre değişebilir.

ByToluidin

Özel Üye
27 Ocak 2007
3,176
1
577
Uzun aradan sonra herkese merhaba dostlar. Sormak istediğim soru msü sınavından atıyorum barajı geçtim geçtikten sonra aldığım puan önemlimi örneğin 70 net yaptım barajı geçtim başkası 80 yapmış fark edermi yoksa barajı geçtikten sonra diğer aşamalarmı belirliyor
Mülakata ihtiyaç olan öğrencinin 10 katı aday çağrılır. Bu da 6 okul için ortalama 60bin aday demek. 70 net yaparsın siralaman 61bin olur cagirmazlar. Tabi genelde öğrenciler kendilerini denemek için girdikleri için problem olmaz. Ama mülakat ve spor asamasindan sonra aldığın puanda değerlendirme kriteri olarak bakılıyor. O yüzden alabileceğin en iyi puanı almaya bak.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.