Müdür yardımcısı sorunu

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,024
1,053
16
Konya Ovası Askeri Tesislerinde
Okulumda, Müdür yardımcısi Z. Var.
Olay şu; Geçen Hafta Beden Dersindeyim 3-4 Saatler beden dersi o zamanda 4 dersin ortalarına yakın dışarıda kantinin orda kendime yemek siparişi veriyorum yemek siparişi verip beden salonuna gidiyorum Z. Beni görüp ( Beden Dersindeyim ) " Git üstünü değiştir" dedi ilk başta anlamadım bunu tekrar tekrar söyledi bişey demedim gittim beden salonuna orda kaldım bir süre zil çalmasına yakın yemeğimi alıp gittim sınıfima, sinifa geldim yemek yiyecekken kaşık olmadığını fark ettim aşağı gidip plastik kaşık aldım o zaman Z. Beni tekrar gördü ve yanına çağırdı Yüksek ses tonu! ile gittim yanına dersiniz ne dedi( 2 inci defa soruyor bu soruyu ) bende; "Hocam * Beden Dersindeydik* Yemek yedikten sonra üstümü hemen değiştirecem" dedim uygun bir üslup ile. Bağırdı birden sizinlemi uğraşacam dedi üstündeki tişörtu getir bana dedi bişey demedim sinifa gittim yemeğimi yedim sonra tişörtü vermeye gittim, Tişörtü verdikten sonra sordum ona Z.'ye Yani dedimki; Tişortü çıkışta gelip alıyorum dedim demi hocam çok kibar bir dille dedim 3 defa sordum ve benim yüzüme dahi bakıp cevap verme tenezzülünde bulunmadı. Bugün ise sabrikin taşıtgi noktaya geldim.

YİNE BEDEN Dersindeyim Hatta teneffüs 3-4 Beden, 4 Derse gireceğiz Teneffüste sınıfta bişeyler içtik arkadaşlar ile biraz atıştırmalık yedik birazını yere döktük gittim süpürge ve vilada almaya dokdugum yeri temizlemek için gittim Aşağıya nöbetçi yerine (Ayni zamanda arkadaşlarim) iki üç kelime ettim süpürge vilada nerde dedim alacakken temizlik görevlisi abla alma zaten temizleyeceğiz sınıfı dedi tamam dedim, süpürgeyi alıp yere döktüğümüz ufak şeyleri aldım çöpe boşaltıp geri götürecektim geri gittim oraya süpürgeyi eski yerine bıraktım iki üç kelime ettim arkadaşlar ile sonra WC gidip elimi yıkadım dışarıda arkadaşlara baktım birisi varsa giderim diye sonra arkamdan biri seslendi WC'de iken Z. Seni çağırıyor diye baktım gittim yanına dersin ne dedi tekrar hocam beden dedim 3 kere sordu bunu 3 kerede cevapladim eğer üstünde görürsem kötü olur dedi bişey demedim gittim sınıfa.

Bundan artık Rahatsız olmaya başladım her beden dersinde çağırıp dersiniz ne diye sormasindan bir daha sorarsa ona nasıl Hukuk çerçevesinde saygı çerçevesinde ağız payını verebilirim.

Şunuda belirtim, Okulda Kötü davranışım yok. Tutanak, İdareye çağırılma durumum yok Aynı zamanda daha önce bu sivillik konusunda sorunda yaşamadım 3 yıldır ama bu 2 haftadır böyle çok canımı sıkmaya başladı.

Bu durum için kendimi savunmak adına Argümanlar sağlam cümleler arıyorum yardımci olursaniz sevinirim.

Nemesa

Katılımcı Üye
15 Şub 2023
285
132
System32.exe/nemesaxploit
Bizim müdür bana "İstiklal marşında gülüyor"(Böyle birşey yapmadım) diye Tutanak yazmıştı sonra aileme söyledim geldiler baktılar kamera kayıtları falan açtılar böyle birşey yoktu sonra müdür yalvardı milli eğitimin kulağına gitmesin diye tutanağı sildiler.
Bazen böyle psikopatlar oluyor. Öğrenci sözlügüne göre hoca bize taktı.

Will Graham

Katılımcı Üye
14 Eki 2022
581
489
Bizim müdür bana "İstiklal marşında gülüyor"(Böyle birşey yapmadım) diye Tutanak yazmıştı sonra aileme söyledim geldiler baktılar kamera kayıtları falan açtılar böyle birşey yoktu sonra müdür yalvardı milli eğitimin kulağına gitmesin diye tutanağı sildiler.
ben olsam yalvarması için arada bir yanına giderdim çok eğlenceli olurdu

mod1n

Asistan Moderatör
2 Mar 2024
116
18
En doğru karar müdür ile konuşmak baktın oda olmadı son çare sınıf öğretmeni derdini güzel bir şekilde anlat onlar gerekli işlemleri yapacaklardır

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,024
1,053
16
Hemen yazıyorum

Hocaya yazdım hoca şöyle dedi
O çok fazla öğrenci ile muhatap olduğu için unutmuş olabilir
Dedi bende ama rahatsız ve tahrik oluyorum dedim cevap vermedi bakalım yarın beni ne bekliyor

Rewan

'Türk ün yaveri
26 Kas 2020
1,912
1,434
İlçe milli eğitim müdürlüğüne şikayet edebilirsiniz zamanında bizim de başımıza geldi müfettiş gönderiyorlar ama öyle canını sıkcak bir durum yok

oBugraReis

Moderatör
12 Ocak 2021
2,246
1,408
(nowhere) in
Merhabalar, öncelikle ailenizden rica edin, bu konu hakkında müdürünüze bir dilekçe yazsınlar. Devam etmesi halinde şikayetçi olacağınızı belirtin fakat bunu tehdit ediyormuş gibi değil, düzgün bir dil ile uyarıyormuş gibi yapın. Ardından bunu yapmaya devam ederse il milli eğitime şikayet dilekçesi yazın ve ilk yazdığınız dilekçeden de bahsedin " ilgilenilmediğini" vurgulayın.

Ardından gereken yapılacaktır.
iyi forumlar dilerim.

R4V3N

Adanmış Üye
3 Tem 2016
6,250
38
25
Kocaeli
o gunlerin kiymetini bil liseli olmak ne guzel dertlere bakar misin
Genç kardeşimizin derdini küçümseyip post kasacağına derdine derman olmaya çalışsan? bi öneride bulunsan? Hiç yakıştıramadım.. -_-

He sen ne önerirsin dersen bana bu konuda, benim aklıma saygını ve tutumunu bozmadan verebileceğin makul bi cevap gelmiyor maalesef. Hayvanla hayvanca konuşcan bu hayatta. Naparsan yap insan dilinden anlamazlar çünkü.

firehackturk

Yaşayan Forum Efsanesi
21 Ağu 2016
9,867
351
27
anka
16 17 yaşlarında çocuklara kızıp egosunu tatmin eden, sinirini boşaltan müdürler ve yardımcıları, hala aynılarmış demek ki :) yaşadığın durum üzücü bi nevi mobbing uyguluyor sana ama elinde bi kanıt delil olmadan bi şey olmaz maalesef. (olsa bile zor :) ) muhatap olmamaya çalış suyuna git he de geç.

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,570
766
kafana takma böyle şeyleri okurken eskilere daldım bizi zamanında durduk yere dersten aran bir hoca vardı bazen çıkıyorduk çay kahve içip geri geliyorduk bazen sallamayıp devam ediyorduk bişey olmaz yani tadını çıkar geri gelmiyor o günler eğer çok sıkıntılı bir durum olursa cimere şikayet edebilirsin en kesin çözüm bu olur senin için

Nemesa

Katılımcı Üye
15 Şub 2023
285
132
System32.exe/nemesaxploit
16 17 yaşlarında çocuklara kızıp egosunu tatmin eden, sinirini boşaltan müdürler ve yardımcıları, hala aynılarmış demek ki :) yaşadığın durum üzücü bi nevi mobbing uyguluyor sana ama elinde bi kanıt delil olmadan bi şey olmaz maalesef. (olsa bile zor :) ) muhatap olmamaya çalış suyuna git he de geç.
Kendilerinden 40 yaş küçük çocuklarla egolarını tatmin ediyorlar bunun değişeceğini pek sanmıyorum.

ARSEF7

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
880
208
ARS3F
Ah be Lise bi benim lise hayatım kötü geçmiştir herhalde -onun dışında- hocalarla konuşarak düzelteceğini sanmıyorum çünkü hepsi birbirinin arkadaşı ancak duruma velilerin el atabilir hoca ileri giderse hoca için tutanak veya şikayet oluşturabilirsin ailenle şuanlık sadece canını sıkmış çok bi şey yok ama seni kısıtlayacak ve daha ileri gidecek hareketleri tekrarlartmadan şikayette bulun bence git konuş diyemem çünkü ne konuşmaktan anlarlar ne de sen konuşabilir misini bilmiyorum bunlar sadece üstlerinden ya da yetkili yerlerden gelen şeyi anlarlar bu tür hocalar ya müdür bi şey diyecek ya da ilçe milli eğitim müfettiş gönderecek bildiğim kadarıyla okulun size tutanak tutma hakkı olduğu gibi hocaların hatalarında sizin de onlara karşı tutanak tutma hakkınız var yanlış bilmiyorsam araştır istersen ama karşındaki kişi idareci cimer en iyi yol olucaktır çünkü cimere giden şikayetlere hemen müdahele ediyorlar çok kez şahit oldum.

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,024
1,053
16
Merhabalar, öncelikle ailenizden rica edin, bu konu hakkında müdürünüze bir dilekçe yazsınlar. Devam etmesi halinde şikayetçi olacağınızı belirtin fakat bunu tehdit ediyormuş gibi değil, düzgün bir dil ile uyarıyormuş gibi yapın. Ardından bunu yapmaya devam ederse il milli eğitime şikayet dilekçesi yazın ve ilk yazdığınız dilekçeden de bahsedin " ilgilenilmediğini" vurgulayın.

Ardından gereken yapılacaktır.
iyi forumlar dilerim.
Fikrin için sağol ben yazdım yarını bekliyorum,
Yeniden gelmişsin hos geldin

Yazdığım yazıya bir çare bulmak için yazan herkese içten teşekkürlerimi ediyorum
Yarın gelip sizlere olayın son halini anlatırım okulda öğrenecem çünkü onuda.

Adanalıtrojan

Kıdemli Üye
25 Haz 2021
2,024
1,053
16
Fikrin için sağol ben yazdım yarını bekliyorum,
Yeniden gelmişsin hos geldin

Yazdığım yazıya bir çare bulmak için yazan herkese içten teşekkürlerimi ediyorum
Yarın gelip sizlere olayın son halini anlatırım okulda öğrenecem çünkü onuda.
Evet bugün her zamanki gibi geçti kimse çağırmadi acaba hatasini anladımi yada hoca soyledimi bilmiyorum. Haftaya beden dersinde öğrenirim artık.

Gauloran

Moderasyon Ekibi Lideri
7 Tem 2013
8,191
647
Genç kardeşimizin derdini küçümseyip post kasacağına derdine derman olmaya çalışsan? bi öneride bulunsan? Hiç yakıştıramadım.. -_-

He sen ne önerirsin dersen bana bu konuda, benim aklıma saygını ve tutumunu bozmadan verebileceğin makul bi cevap gelmiyor maalesef. Hayvanla hayvanca konuşcan bu hayatta. Naparsan yap insan dilinden anlamazlar çünkü.

Bir kisinin kıyafetini almak ve vermemek? Küçümsenecek birşey değil gibi

kendi lise donemime fazla ozlem duymusum o donemki dertlerim de aklima gelince. yazarken kucumsemek istemedim post kasma amacim da yok yapilmasi gerekenleri arkadaslar belirtmis sikayetci olmak disinda bir onerim yok sorun cozulur umarim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.