MusallaT.exe indirme linki arıyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AnimeciShirin

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
401
0
19
C://Windows
Başlıkta belirttiğim gibi. Bir USB bellek virüsü üzerinde çalışma yapmak istiyorum ama autorun.inf artık işlemediği için işe yarar yöntem arayışındayım. MusallaT.exe virüsünün bu kadar çok yere bulaştığını görünce tersine mühendislikle virüsü incelemek istedim tabii.

Uzun lafın kısası hiçbir yerde virüsün indirme linkini bulamadım. Elinde olan varsa paylaşabilir mi?

ilyn

Üye
24 Ocak 2019
136
1
Musallatı yemek için herhangi bir devlet okulunun akıllı tahtasına flash bellek tak XD...
Ben o virüsün mantığını çözdüm, şöyle:
Virüs bir program ile birleştirilmiş halde geliyor.
Arka planda sessiz sessiz çalışıyor
Google'da da bulabileceğin usb detect kodları var, virüs anında tüm dosyaları bir dosyaya yedekliyor, sub-directory dediğimiz yöntem ile bütün dosyaların yolunu alıyor ve eğer c# ise codedom kullanarak kendini kopyalayıp dosyalara derliyor. Kendini ise usb simgeli bir kısayola kaydediyor... Her tıkladığında bu işlem devam ediyor...

DoKToR67

Üye
16 Ocak 2019
96
0
2 Sene Boyunca Sayısını Bilmem Taktığımın Birşey Olmadı Ama Bizim Sınıftaki Tahtayı WİN10 Yapmıştım Ondandır.Sadece Bizim Sınıftakin'de WİN10 Vardı PES2016 Vardı. :D Bu Virüs En İyi WİN7'de Çalışıyor.

ilyn

Üye
24 Ocak 2019
136
1
2 Sene Boyunca Sayısını Bilmem Taktığımın Birşey Olmadı Ama Bizim Sınıftaki Tahtayı WİN10 Yapmıştım Ondandır.Sadece Bizim Sınıftakin'de WİN10 Vardı PES2016 Vardı. :D Bu Virüs En İyi WİN7'de Çalışıyor.

Musallat zaten Windows XP için yapılmış, yani bu virüsü yazanın, bu virüsün devlet bilgisayarlarına bile bulaşacağı onun bile aklına gelmemiştir.

hayalet18

Kıdemli Üye
3 Şub 2015
2,327
2
ERMENISTAN
'ReDLiNe hocam eğer okulda ögretmen iseniz okul c sistemlerine deep freeze kurmanızı tavsiye ederim ve bilgisayar için antivirüs kurmanızı tavsiye ederim, antiviürüs programlarını şifreleyin devre dışı bırakmak için ,ben eset kurup , devre dışı bırakmak isteyenlere şifre soruyodu :)

'ReDLiNe

Blue Team Lideri
23 Haz 2015
7,759
16
3,679
23
Ankara
'ReDLiNe hocam eğer okulda ögretmen iseniz okul c sistemlerine deep freeze kurmanızı tavsiye ederim ve bilgisayar için antivirüs kurmanızı tavsiye ederim, antiviürüs programlarını şifreleyin devre dışı bırakmak için ,ben eset kurup , devre dışı bırakmak isteyenlere şifre soruyodu :)

öğretmen değilim teknik lise 3.sınıf öğrencisiyim deep freeze kurulu ama bazen deep freezeli pclerde bile olabiliyor bu musallat olayı buyüzden elimizde musallat exe temizleyici var hocam ile birlikte her hafta perşembe ve cuma günleri pcleri elden geçiririz

ethi0n

Yeni üye
14 Mar 2019
28
0
Merhaba,

Özellikle musallat.exe ile ilgili ise talebin o ayrı bir konu. Güncel işletlim sistemleri autorun özelliğini destekelmediği için bu zararlı güncelliğini kaybetmiş durumda.

Autorun özelliği için sana 3 yöntem sunabilirim.
1) Rubber Ducky (Hak5 - USB) - Fiyatı $45 - https://shop.hak5.org/products/usb-rubber-ducky-deluxe
2) Rubber Ducky (Net Hunter) - Fiyatı Ücretsiz - Sadece belli tablet ve mobil uygulamalara kuruluyor.
3) Digispark (Ali Express) - Fiyatı $2-3 - USB Rubber Ducky for 1.5 $ using Arduino and Digispark - Hackers Grid

Yukarıda bahsettiğim usbleri kullanarak hedef bilgisayarda usb portundan otomatik zararlı çalıştırabilirsin. Buraya kodlayacağın zararlı tamamen sana kalmış.

Fist

Uzman üye
29 Tem 2017
1,527
1
Anavatan
Musallat.exe yi yapan kişi bunu yaptığından pişman olduğunu söyleyip Musallat.exe yi tamamen kaldıran bir program yayınladı ve helallik istedi.Yapan kişide bunu kaldırdığından kolay kolay musallat.exeyi bulabileceğinizi sanmıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.