Mustafa Kemal Atatürk'ün Sözleri (Part 3)//Atatürk ve Tarihi Gerçekler Kulübü

Ritimsiz

Üye
12 Tem 2017
67
0
jroeTL.png

UT6KCn.gif

Savaş zaruri ve hayati olmalıdır.Milletin hayatı tehlikeye maruz kalmadıkça savaş bir cinayettir.
AU3Dgi.png

ufQD0Q.png

Dünyada her şey için,medeniyet için,hayat için,başarı için,en hakiki mürşit bilimdir,fendir.
Ck5S98.jpg

ufQD0Q.png

Hiçbir zafer amaç değildir.Zafer,ancak kendisinden daha büyük bir amacı elde etmek için belli başlı bir vasıtadır.
tM8DeG.jpg

ufQD0Q.png

Bizim milletimiz,vatanı için,hürriyeti ve egemenliği için fedakar bir halktır.
1HOTsY.jpg

ufQD0Q.png

Türk’ün haysiyeti,onuru ve kabiliyeti çok yüksek ve büyüktür.
bYSEev.jpg

ufQD0Q.png

Bizim başka milletlerden hiç bir eksiğimiz yok.Cesuruz,zekiyiz,çalışkanız,yüksek amaçlar uğrunda ölmesini biliriz.
aIiEiK.jpg

ufQD0Q.png

Bu millet kılı kıpırdamadan dava uğruna canını vermeye razı olmasaydı ben hiç bir şey yapamazdım.
KAbNSK.jpg

ufQD0Q.png

Milli mücadelelere şahsi hırs değil,milli ideal,milli onur sebep olmuştur.
WVYmBz.jpg

ufQD0Q.png

Giriştiğimiz büyük işlerde,milletimizin yüksek kabiliyet ve yüksek sağduyusu başlıca rehberimiz ve başarı kaynağımız olmuştur.
PybdK3.jpg

ufQD0Q.png

Gençliği yetiştiriniz.Onlara ilim ve irfanın müspet fikirlerini veriniz.Geleceğin aydınlığına onlarla kavuşacaksınız.
Z53080.jpg

ufQD0Q.png

Yaptığımız ve yapmakta olduğumuz inkılapların amacı,Türkiye Cumhuriyeti halkını tamamen çağımıza uygun ve bütün mana ve biçimiyle uygar bir toplum haline değiştirmektir.
StIw7T.jpg

ufQD0Q.png

Türklüğün unutulmuş büyük medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti,bundan sonraki gelişmesi ile geleceğin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır.
SRmIYZ.png

ufQD0Q.png

Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir.Benim fikirlerimi,benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir.
UEkrCV.png

ufQD0Q.png

Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır,ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.
NRVkOk.png

ufQD0Q.png

Biz Türkler,bütün tarihimiz boyunca hürriyet ve istiklale timsal olmuş bir milletiz.
HR0Mn1.png

ufQD0Q.png

Medeni olmayan insanlar,medeni olanların ayakları altında kalmaya mahkumdurlar.
iUzO3p.jpg

ufQD0Q.png

Yeni kuşak,en büyük cumhuriyetçilik dersini bugünkü öğretmenler topluluğundan ve onların yetiştirecekleri öğretmenlerden alacaktır.
D0JGlf.jpg

ufQD0Q.png

Bir millet eğitim ordusuna sahip olmadıkça,savaş meydanlarında ne kadar parlak zaferler elde ederse etsin,o zaferlerin kalıcı sonuçlar vermesi ancak eğitim ordusuyla mümkündür.
aNa8t6.png

ufQD0Q.png

Türk milleti güzel her şeyi her medeni şeyi,her yüksek şeyi sever,takdir eder.Fakat muhakkaktır ki,her şeyin üstünde taktir ettiği bir şey varsa o da kahramanlıktır.
TDPrrI.png

ufQD0Q.png

Öğretmenler!Cumhuriyet sizden düşünceleri hür,vicdanı hür,irfanı hür nesiller ister.
QkXVvQ.jpg

ufQD0Q.png

Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.
MQUmKX.jpg

ufQD0Q.png

Milli egemenlik öyle bir nurdur ki,onun karşısında zincirler erir,taç ve tahtlar batar,mahvolur.Milletlerin esirliği üzerine kurulmuş müesseseler her tarafta yıkılmaya mahkumdurlar.
HGAXyG.jpg

ufQD0Q.png

Gerektiğinde vatan için bir tek fert gibi yekpare azim ve karar ile çalışmasını bilen bir millet elbette büyük bir geleceğe layık ve aday olan bir millettir.
xBqVpK.png

ufQD0Q.png

Arkadaşlar,efendiler ve ey millet,iyi biliniz ki,Türkiye Cumhuriyeti şeyhler,dervişler,müritler,meczuplar memleketi olamaz.En doğru,en hakiki tarikat,medeniyet tarikatıdır.
euEYoP.jpg

wlqk2W.gif

© Copyright TurkHackTeam.Net

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.