MÜZİK [Enstrüman] GELİŞME & GELİŞTİRME KULÜBÜ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Çılgın-Türk

Katılımcı Üye
20 Eki 2012
633
0
TÜRKİYE
Merhabalar Saygıdeğer TURKHACKTEAM ÜYELERİ.
Bilgilendirme: Bu müzik kulübünü kurmamın sebebi, Çalışmalarımızı sergilemek. Yani enstrüman çalanlar yaptıkları çalışmanın metodlarını paylaşabilir, Kulak yeteneği olanlar flüt, melodika alabilir. Bütçe sorunu yoksa Klarnet tavsiye edebilirim. Bende klarnet çalıyorum güzel çalışmalar yapabiliriz.

Katılım şartları:Katılım şartı yoktur arkadaşlar. Tabii ki yeteneği varsa buyursun, bir şeyler öğrenme isteyenler gerçekten buyursun her türlü fedakarlık gösterilir.

Başvuru formunu yoruma şu şekilde yazın:
İsmim:
Çaldığım Enstrüman(Var ise):
Yeteneğim: Var,Yok, Öğrenmek İstiyorum.​

BAŞYARDIMCI ÜYELERİMİZ:
musileno

LÜTFEN HERKES AS ÜST İLİŞKİSİNE DİKKAT EDEREK KONUŞSUN. ATATÜRK'ÜMÜZÜN DEĞERLİ SÖZÜNDEN BİRİSİ OLAN “Hepiniz milletvekili olabilirsiniz, Bakan olabilirsiniz, Hatta Cumhurbaşkanı olabilirsiniz.Fakat Sanatkarolamazsınız.” AKLIMIZA GELSİN.

ÜYELER:
musileno.Bilgili olduğu enstrümanlar:saksafon, piyano, yaylı çalgılar, mızıka, elektro gitar, gitar.
HckerHardLose.Bilgili olduğu enstrümanlar:Klasik Gitar.

Son düzenleme:

HckerHardLose

Kıdemli Üye
6 Tem 2014
2,905
1
127.0.0.1
Güzel çalışma kardeşim :)

------------------
Cenk
Gitar çalıyorum [Klasik 2 yıldır..]
Yeteneğim olduğunu söylemişti hocam sebebi akor yaparken sesleri ayırt edebilme ve şarkı sözleriyle beraber aynı anda gitar çalabilmek ;)

Çılgın-Türk

Katılımcı Üye
20 Eki 2012
633
0
TÜRKİYE
Güzell :) :)
Güzel çalışma kardeşim :)

------------------
Cenk
Gitar çalıyorum [Klasik 2 yıldır..]
Yeteneğim olduğunu söylemişti hocam sebebi akor yaparken sesleri ayırt edebilme ve şarkı sözleriyle beraber aynı anda gitar çalabilmek ;)

Teşekkürler arkadaşlar yorumlar için :) Katılmak istiyorsanız formu doldurun..

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Güzell :) :)

Teşekkürler arkadaşlar yorumlar için :) Katılmak istiyorsanız formu doldurun..

Ha tabiiki,

İsminiz: Abdullah
Sazınız: 10 u aşkın senedir her tür gitarla içli dışlıyım. Genel olarak elektro gitarda çalışıyorum. Caz ve blues alanında bilgi almak isteyen bütün arkadaşlara anında yardımcı olurum. Gitar dışında, saksafon, piyano, yaylı çalgılar ve mızıka ile ilgili bilgi almak isteyen de yazabilir.

Çılgın-Türk

Katılımcı Üye
20 Eki 2012
633
0
TÜRKİYE
Ha tabiiki,

İsminiz: Abdullah
Sazınız: 10 u aşkın senedir her tür gitarla içli dışlıyım. Genel olarak elektro gitarda çalışıyorum. Caz ve blues alanında bilgi almak isteyen bütün arkadaşlara anında yardımcı olurum. Gitar dışında, saksafon, piyano, yaylı çalgılar ve mızıka ile ilgili bilgi almak isteyen de yazabilir.

Benim bir sorum olacak piyanoda yani org'da. Küçük bir org'um var onla koma verebilirmiyim :)

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Benim bir sorum olacak piyanoda yani org'da. Küçük bir org'um var onla koma verebilirmiyim :)

Orgda koma sesleri elde etmek mümkün mü bir bilgim yok. Ama mantık çerçevesinde bakarsak, olmaz diye düşünüyorum çünkü piyano zaten tuşlu bir çalgı. Ama koma geçerken sesleri tek tek belli etmek anlamsız olur, sanki akor kaçmış gibi olur. Bazı orglarda, synthezerdaki gibi "bend" yapmaya yarayan aletler var, bir nebze öyle elde edebilirsin.

Çılgın-Türk

Katılımcı Üye
20 Eki 2012
633
0
TÜRKİYE
Orgda koma sesleri elde etmek mümkün mü bir bilgim yok. Ama mantık çerçevesinde bakarsak, olmaz diye düşünüyorum çünkü piyano zaten tuşlu bir çalgı. Ama koma geçerken sesleri tek tek belli etmek anlamsız olur, sanki akor kaçmış gibi olur. Bazı orglarda, synthezerdaki gibi "bend" yapmaya yarayan aletler var, bir nebze öyle elde edebilirsin.

hmm anladım teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak.. majör tuşlarına ve yanında ki tuşa 3 parmakla basınca ses değişiyor sanki yani videolarda ben öyle görüyorum onun sebebi nedir ve ses güzel oluyor öyle olunca :)

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
hmm anladım teşekkür ederim.Bir sorum daha olacak.. majör tuşlarına ve yanında ki tuşa 3 parmakla basınca ses değişiyor sanki yani videolarda ben öyle görüyorum onun sebebi nedir ve ses güzel oluyor öyle olunca :)

Sustain açıksa ses basılı kaldığında devam eder. Majörlerden kastın tam sesler olsa gerek, her neyse, tam sesler kararlı olduğundan sustaini kulağa hoş gelir, derinlik katar. Ama bir bemol uzadığında daha çok ürpertici bir ses verir.

Çılgın-Türk

Katılımcı Üye
20 Eki 2012
633
0
TÜRKİYE
Sustain açıksa ses basılı kaldığında devam eder. Majörlerden kastın tam sesler olsa gerek, her neyse, tam sesler kararlı olduğundan sustaini kulağa hoş gelir, derinlik katar. Ama bir bemol uzadığında daha çok ürpertici bir ses verir.

Evet aklımdan çıktı "sustaini" :) Teşekkür ediyorum hocam bu konuları daha derinleştireceğiz inşallah. Birazdaha üyemiz olsun. Sizi Başyardımcı olarak kaydetmemde bir sakınca görüyormusunuz ?

musileno

Kadim Üye
20 Tem 2007
5,774
3
Evet aklımdan çıktı "sustaini" :) Teşekkür ediyorum hocam bu konuları daha derinleştireceğiz inşallah. Birazdaha üyemiz olsun. Sizi Başyardımcı olarak kaydetmemde bir sakınca görüyormusunuz ?

Tabii teşekkür ederim :) bu arada her türlü gitardan kastım şu ;

Klasik
Akustik
Elektro
Elektro Bass
Akustik Bass
Klasik Perdesiz
Elektro Perdesiz
Slide Gitar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.