Mysql Hatası

wrozly

Üye
20 Ocak 2021
78
4
Türkiye
PHP:
<?php
$hostname = 'localhost';
$username = 'firmav2';
$password = 'zdzVYh07mDzvfTd';

try {
    if (session_status() === PHP_SESSION_NONE) {
        session_start([
            'read_and_close' => true,
        ]);
    }
    if (!empty($hostname) && !empty($password) && !empty($username)) {
        $db = new \PDO("mysql:host=$hostname;dbname=firmamsc;charset=utf8", $username, $password, array(
            \PDO::ATTR_PERSISTENT => true,
            \PDO::ATTR_ERRMODE => \PDO::ERRMODE_EXCEPTION,
        ));
    } else {
        die('Set up the database first!');
    }
    session_write_close();
} catch (\PDOException | \Exception $e) {
    $db = null;
    error_log('Database disconnected => ' . $e->getMessage());
    die('Database disconnected!');
}
Daha önceden de bir sürü script kurulumu yaptım aynı mysql sunucusuna fakat şuanda bu scriptte nedense bağlantı sağlanıyor ama sürekli database disconnetced diyor ayarları değiştiriom login yapıom başka işlem yapacakken database disconneted diyor baglantı bi geliyor bi gidiyor bunu sebebi nedir yada yardımcı olabilecek birileri varmı herkese iyi forumlar..

mysql sunucusunda bi sorun olmadıgını çok iyi biliyorum acaba koddan mı kaynaklı ?

Crackmeci

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
316
175
Web
PHP:
<?php
$hostname = 'localhost';
$username = 'firmav2';
$password = 'zdzVYh07mDzvfTd';

try {
    if (session_status() === PHP_SESSION_NONE) {
        session_start([
            'read_and_close' => true,
        ]);
    }
    if (!empty($hostname) && !empty($password) && !empty($username)) {
        $db = new \PDO("mysql:host=$hostname;dbname=firmamsc;charset=utf8", $username, $password, array(
            \PDO::ATTR_PERSISTENT => true,
            \PDO::ATTR_ERRMODE => \PDO::ERRMODE_EXCEPTION,
        ));
    } else {
        die('Set up the database first!');
    }
    session_write_close();
} catch (\PDOException | \Exception $e) {
    $db = null;
    error_log('Database disconnected => ' . $e->getMessage());
    die('Database disconnected!');
}
Daha önceden de bir sürü script kurulumu yaptım aynı mysql sunucusuna fakat şuanda bu scriptte nedense bağlantı sağlanıyor ama sürekli database disconnetced diyor ayarları değiştiriom login yapıom başka işlem yapacakken database disconneted diyor baglantı bi geliyor bi gidiyor bunu sebebi nedir yada yardımcı olabilecek birileri varmı herkese iyi forumlar..

mysql sunucusunda bi sorun olmadıgını çok iyi biliyorum acaba koddan mı kaynaklı ?
Kodu localhostta denedim $username veya $password değerlerini doğru girdiğinize emin misiniz? Bağlantı bende sorunsuz açıldı bir sıkıntı yok gibi duruyor kodda.

Crackmeci

Katılımcı Üye
28 Haz 2020
316
175
Web
sebebini anlamadım bende localde bende de açılıyor infinityde hata verip duruyor
Ben de infinity de bir kere mysql sorgularını fazla kullanan bir sistem kullanmaya çalışmıştım mysql user limit doldu mu öyle bir hata vermişti. Bir de meselâ infinity free 'deki mysql tablo sütunu boş kalacaksa default value olmasını istiyor yoksa veri girişi yapılmıyor. Sorun büyük ihtimal infintyfree'de başka bir host denemenizi tavsiye ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.