Çözüldü MySQL Nick değeri ile ID bulmak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AnimeciShirin

Katılımcı Üye
29 Tem 2017
401
0
19
C://Windows
Merhabalar. Öncelikle VB.NET dilinde bir oyun yazmaya başladım, kendimi denemek amaçlı. İlk defa veritabanı ile çalışıyorum denebilir. (Hazır scriptler dışında) Bu sebeple SQL komutlarına da aşina değilim.

Sorum şu:
Kullanıcı giriş yaptı. Kullanıcı adını "kullanici" değişkenine atadım. Ama bu kullanıcının id'sini hangi sorguyla elde edebilirim? (id AUTO_INCREMENT ve Primary Key olarak atandı)

Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler :hosnut

Moderatör tarafında düzenlendi:

leaks

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
864
1
Merhabalar. Öncelikle VB.NET dilinde bir oyun yazmaya başladım, kendimi denemek amaçlı. İlk defa veritabanı ile çalışıyorum denebilir. (Hazır scriptler dışında) Bu sebeple SQL komutlarına da aşina değilim.

Sorum şu:
Kullanıcı giriş yaptı. Kullanıcı adını "kullanici" değişkenine atadım. Ama bu kullanıcının id'sini hangi sorguyla elde edebilirim? (id AUTO_INCREMENT ve Primary Key olarak atandı)

Cevaplayanlara şimdiden teşekkürler :hosnut

Kod:
SELECT id FROM users WHERE username = 'leaks'

Bu şekilde yapılıyor, tablo adı/kolon adlarını kendinize göre ayarlayın.

19 Tem 2014
152
0
Dünya
Merhaba,

Şu sorgu işinizi çözecektir. SELECT id FROM kullanicilar WHERE kullanici_adi = 'kullanici' tablo adını kendi sorguyu kendi yapınıza göre düzenleyiniz. " SELECT istenilen_deger FROM tablo_adi WHERE kosul_deger "

İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.