Mysql Strip_Tags Fonksiyonu

Parsle

Katılımcı Üye
24 Şub 2016
426
0
Geçenlerde veritabanında html taglerinle birlikte kayıt ettiğim bir tablodan html taglerini ayıklamam gerekti ve bunun için PHP’de strip_tags fonksiyonu ile bunu yapabiliyordum. Fakat ben direk bu işi DB taraflı çözmek istedim. Ve bunun içinde bir fonksiyon geliştirdim. Bunu sizinle de paylaşmak isterim.

Kod:
[B]CREATE FUNCTION strip_tags(string text) RETURNS text CHARSET utf8
BEGIN
    DECLARE start, end INT DEFAULT 1;
    LOOP
        SET start = LOCATE("<", string, start);
        IF (!start) THEN RETURN string; END IF;
        SET end = LOCATE(">", string, start);
        IF (!end) THEN SET end = start; END IF;
        SET string = INSERT(string, start, end - start + 1, "");
    END LOOP;
END 

[/B]
Yukarıdaki örnekte bir text ifadesini ben fonksiyona yolluyorum. Örnek olarak diyelim ki ’<html><bOdy>Merhaba THT</bOdy></html>’. Fonksiyona yolladıktan sonra ise fonksiyon ilgili ’<’,’>’ ifadeleri bularak tarafıma HTML’den arındırılmış olan ’Merhaba CW’ ifadesini veriyor.

Umarım yararlı olur. İyi günlerde kullanın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.