Yazılım | Programlama Nasıl 0'dan websitesi yazarım ?

BtWinHack

Üye
8 Ocak 2017
52
0
World
Merhaba, Hayırlı Ramazanlar herkese.

Sıfırdan websitesi yazmak istiyorum kodlarla. Nerden başlamam lazım, Websitesinin temelleri falan. Böyle bi konu bulamadım, sizden sormak istedim. Konu varsa daha iyi olur..

Moderatör tarafında düzenlendi:

injector

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
853
1
style.css
Merhaba. blog tarzında script hazırlayacaksanız php öğrenmeniz gerekmekte. php temel fonksiyonları oluşturacagınız programlama dilidir. bunun dışında görsellik ve tasarım için html,css javascript

injector

Katılımcı Üye
30 Haz 2018
853
1
style.css
ürün ekleme ,satış gibi işlemler yapacaksan php kullanman gerekir ama sadece ürün gösterme yapacaksan html css ile de yapabilirsin javascript kullanarak daha hoş tasarımlar elde edebilirsin

HBackeR

Üye
19 May 2018
204
0
rootland
Öncelikle Merhaba Hocam hiç kodlama bilginiz yoksa malesef yapamazsınız... çünkü bunun DATABASE sorguları, SEO Çalışmaları, Optimizasyonlar, Tasarım kodları (CSS), yapıları (HTML), ve işlevleri var (JavaScript) yani demem o ki bunların hepsini şıp diye öğrenemezsiniz çok zaman alır yapmaya çalışsanız bile Ancak CTRL + C ve CTRL + V ile kopyala yapıştır yaparsınız... bunun yerine İnternet'te uygun işlevsel bir E-Ticaret Scripti bulmak fakat script büyük ihtimalle ücretlidir ücretsizde bulursunuz ama işlevselmidir bilmem. Bir diğer alternatif ise WordPress adlı Script, Script'i kurup ordan iyi bir E-Ticaret Teması bulup kolayca sitenizi kişiselleştirebilirsiniz ama şunuda söyleyeyim WP(WordPress)'de de Ücretli yazılımlar mevcuttur herneyse WP kullanması kod bilgisi gerektirmez ayrıca hazır eklentileride eklenti mağazasından sitenize entegre edebilirsiniz..

Ayrıca sanırım konuyu yanlış yere açtınız konuyu yardım merkezine açarsanız daha hızlı yanıt alabilirsiniz...

Ama şurdan başlayabilirsiniz - CodePen sitesinden kendinize taslak veya deneme çalışmalar yazabilirsiniz codepen sitesi biraz karışık olabilir bunun içinde kendinize Sublime Text 3 (Tavsiyemdir) veya Notepad gibi Kod Editörleri ile bir .html dosyası kurup kodlarınızı yazıp kaydettiginizde ve dosyayı açtıgınızda çalışmanız önünüze çıkacaktır...

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana Teşekkürler, İyi Forumlar.

Son düzenleme:

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,451
630
Merhaba, site için temel olarak HTML öğrenmeniz gerekmekte. HTML 'dan sonra PHP'yi öğrenip dilediğiniz siteyi hayal dünyanıza göre tasarlayabilirsiniz.

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Öncelikle Merhaba Hocam hiç kodlama bilginiz yoksa malesef yapamazsınız... çünkü bunun DATABASE sorguları, SEO Çalışmaları, Optimizasyonlar, Tasarım kodları (CSS), yapıları (HTML), ve işlevleri var (JavaScript) yani demem o ki bunların hepsini şıp diye öğrenemezsiniz çok zaman alır yapmaya çalışsanız bile Ancak CTRL + C ve CTRL + V ile kopyala yapıştır yaparsınız... bunun yerine İnternet'te uygun işlevsel bir E-Ticaret Scripti bulmak fakat script büyük ihtimalle ücretlidir ücretsizde bulursunuz ama işlevselmidir bilmem. Bir diğer alternatif ise WordPress adlı Script, Script'i kurup ordan iyi bir E-Ticaret Teması bulup kolayca sitenizi kişiselleştirebilirsiniz ama şunuda söyleyeyim WP(WordPress)'de de Ücretli yazılımlar mevcuttur herneyse WP kullanması kod bilgisi gerektirmez ayrıca hazır eklentileride eklenti mağazasından sitenize entegre edebilirsiniz..

Ayrıca sanırım konuyu yanlış yere açtınız konuyu yardım merkezine açarsanız daha hızlı yanıt alabilirsiniz...

Ama şurdan başlayabilirsiniz - CodePen sitesinden kendinize taslak veya deneme çalışmalar yazabilirsiniz codepen sitesi biraz karışık olabilir bunun içinde kendinize Sublime Text 3 (Tavsiyemdir) veya Notepad gibi Kod Editörleri ile bir .html dosyası kurup kodlarınızı yazıp kaydettiginizde ve dosyayı açtıgınızda çalışmanız önünüze çıkacaktır...

Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana Teşekkürler, İyi Forumlar.

Çok teşekkür ederim, bi hayli malumatum oldu sayende :)

ᴄʀᴜᴇʟ

Özel Üye
24 Eyl 2013
4,420
56
Ahıska
Ufak tefek işler için kullanacaksanız Wordpress ve Joomla gibi birçok hazır sistem var. Yani eğer kendinizi bu alanda geliştirmek gibi bir çabanız yoksa, sadece işiniz için istiyorsanız herhangi bir şey öğrenmenize gerek yok.

[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Yku8Ujxk7t8[/ame]

B U N Y

Üye
9 May 2019
214
2
Black Hole

Merhaba Değerli Forum Üyesi !

Sitenin iskeletini oluşturan html dir. Estetik ve güzellik CSS , sitenin dinamikliği ise PHP dir. Basit bir şekilde internetten bulduğunuz kodlarla ufak oynamalar yaparak ilk indexinizi oluşturabilirsiniz.

giphy.gif

metonya

Uzman üye
9 Ara 2017
1,292
8
Türkiye
İlk olarak html css js öğrenmek gerek veritabanı işlemleri için PHP olur ama sana tavsiyem direk bootstrap öğren 3 kutuphaneyi de içinde barındırır html css js öğrenmesi daha kolay laravel öğrenebilirsin

Endofrin

Katılımcı Üye
25 Şub 2019
253
2
Yupiter
Kendi tecrubemden ornek veriyim

1.Html `pratik yap

2.Css pratik yap

3.Php daha cok pratik yap

konudan konuya direkt gecme once iyi oyren mantigini anla

bu ucunu iyi bilirsen zaten iyi bir vebsite yapa bilirsin daha sonra gelisdirmek icin javascript , boobstrap gibi seyler de oyrene bilirsin :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.